Jak wybrać najlepszy masaż dla siebie – 3 skuteczne rady

  • 0 replies
  • 3233 views
*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Jak wybrać najlepszy masaż dla siebie – 3 skuteczne rady
« dnia: Sierpnia 24, 2014, 01:42:04 pm »
Masaż, który jest w sam raz dla nas, będzie wpływał na nasze odchudzanie (jeśli się odchudzamy) i samopoczucie, a także ból mięśni i ich sztywność.

Jaki masaż będzie dla nas najlepszy?

Wybierając masaż odpowiedni dla nas, powinniśmy kierować się jego intensywnością. Interesuje nas bardziej powierzchowne czy głębsze masowanie? A może masaż o średniej intensywności? Te pytania są niezbędne – to my wiemy, jaki mamy próg bólu, a także czy miewaliśmy wcześniej jakieś dolegliwości związane z kręgosłupem, czy też wywołane przez masaż. Musimy zdecydować, czy masaż ma nas po pierwsze relaksować, czy np. wspomagać nasze odchudzanie.

Masaż – nie goń za trendami

Gdy już ustalimy, jaka intensywność masowania będzie nas zadowalała, poczytajmy o różnych odmianach, których masaż ma wiele.  Ważna zasada – nie gońmy za tym, co jest modne. Np. masaż tajski - jest bardzo znany, lecz tylko wysoce wyspecjalizowani masażyści potrafią go wykonać. Musimy się dowiedzieć, co znaczą niekiedy egzotyczne nazwy, jak masaż lomilomi, masaż Shiatsu czy masaż rozgrzanymi kamieniami.

Doświadczeni masażyści – dzięki nim masaż będzie Tobie służył

Wybierając gabinet masażu czy SPA koniecznie dowiedzmy się, kto wykonuje w nim masaż. Nie bójmy się pytać, w końcu od tego zależy nasze zdrowie. Ważne jest, aby masażysta miał na swoim koncie minimum 2000 – godzinną praktykę, a nie tylko 500 – godzinną praktykę w ramach otrzymania licencji. Spytajmy o certyfikaty, które ma miejsce, do którego udajemy się na masaż - profesjonalna klinika, gabinet czy salon spa odpowiedzą na nasze dociekliwe pytania z wielką chęcią.