Zabieg Borowinowy oczyszczająco - regenerujący do twarzy

  • 0 replies
  • 3345 views
*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Zabieg Borowinowy oczyszczająco - regenerujący do twarzy
« dnia: Sierpień 20, 2014, 02:55:59 pm »
Przebieg zabiegu:
Faza wstępnego oczyszczania skóry - skórę twarzy, dekoltu i szyi zmywamy Mleczkiem oczyszczającym do demakijażu, tonizujemy Tonikiem borowinowym
Faza peelingu - nakładamy, rękoma, pędzlem bądź za pomocą szpatułki warstwę borowinowego żelu do peelingu na twarz, dekolt i szyję, omijając okolice oczu. Wykonujemy kilkuminutowy, delikatny masaż, ruchami okrężnymi (rozcierającymi). Pozostałość zmywamy. Żel do peelingu zawiera mieloną, suszoną borowinę, tak więc dla skór bardzo delikatnych i wrażliwych a także z tendencją do pękających naczynek, proponujemy zastosowanie peelingu enzymatycznego z serii Fitoodnowa®.
Faza głębokiego oczyszczania i detoksykacji - Nakładamy na twarz, dekolt i szyję grubszą warstwą Maseczkę borowinowo-oczyszczającą. Maskę nakładamy szpatułką bądź pędzlem. Możemy zastosować na zimno, lub ciepło uprzednio podgrzewając borowinę (przekładamy potrzebną nam ilość preparatu do miseczki) na parze wodnej. Wskazane jest zastosowanie okluzji (folia spożywcza bądź aluminiowa, którą nakładamy na całą partię skóry objętą zabiegiem - nie zapominamy oczywiście o zostawieniu otworu na nozdrza) bądź użycie wapozonu. Bez zastosowania w/w maska będzie mieć działanie ściągające. Maskę pozostawiamy na ok. 20 minut, następnie zmywamy. Maska doskonale nadaje się przed zabiegami mechanicznego oczyszczania twarzy.
Faza regeneracji i nawilżania - Nakładamy na twarz, dekolt i szyję Maseczkę borowinowo-algową. Maskę nakładamy, podobnie jak Maskę oczyszczającą, szpatułką bądź pędzlem. Możemy również zastosować na zimno lub ciepło, z okluzją bądź przy użyciu wapozonu - w przeciwnym razie maska będzie mieć działanie ściągające. Sposób aplikacji dobieramy stosownie do rodzaju i potrzeb skóry. Czas aplikacji 20 minut, następnie zmywamy. Po zabiegach oczyszczania Maskę możemy zastosować bez okluzji - będzie mieć działanie ściągające.
Faza końcowa - na zakończenie zabiegu aplikujemy krem stosowny do rodzaju skóry.