Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Manager Wydobycia Krypto Walut Za Czarnym Aniołem okładka joomla-cms.com.pl

Autor Wątek: Negatywny wpływ treningu  (Przeczytany 2490 razy)

Offline Lutownica

• Żaba
  • *
  • Reputacja +0/-0
Negatywny wpływ treningu
« dnia: Czerwiec 17, 2014, 03:21:31 pm »
Witam. Mam takie pytanie, mianowicie czy trening na siłowni (nie nadmierny) może mieć jakikolwiek negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka? Chodzi mi tutaj o grupy ludzi w różnym wieku, nastolatków, dorosłych i osoby nieco starsze. Spotkałem się z opiniami, że niszczą się stawy i inne, lecz średnio mnie to przekonuje.

Offline ksiezniczka

• Małgośka
  • Moderator Globalny
  • Łabądź
  • Reputacja +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Blog Muzyczny
  • Strona www:  blog muzyczny  (http://pipol.pl)
Odp: Negatywny wpływ treningu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2014, 04:31:07 pm »
Nie słyszałam o negatywnym wpływie ćwiczeń na siłowni na organizm człowieka wręcz przeciwnie, zaleca się wykonywanie ćwiczeń co pozytywnie wpływa na organizm człowieka.
Z kąt takie wnioski ?

Offline dyzia

• Żaba
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2014, 06:15:38 pm »
Nic takiego nie ma miejsca. Właśnie aktywność fizyczna bardzo pozytywnie wpływa na nasze ciało bez względu na to w jakim wieku jesteśmy. Jeśli na kogoś negatywnie działa trening, bo dochodzi do kontuzji to być może wykonuje on ten trening w nieodpowiedni sposób np. nie rozgrzewa się, nie potrafi prawidłowo korzystać z urządzeń na siłowni. Każda aktywność fizyczna jest jak najbardziej na plus.

Offline Miroslawa

• Księżniczka
  • Reputacja +3/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2014, 10:43:46 am »
A ja ostatnio czytałam, że francuski maja świetne figury, a jedynym sportem, który ćwiczą nagminnie jest spacerowanie pomiędzy sklepami. Dużo chodzą na piechotkę, co zapewnia im te minimum ruchu dla zdrowia i urody .. wcale nie trzeba się od razu katować na siłowni ....   

Offline Elcia

• Żaba
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:20:38 pm »
Chodzenie na zakupy zamiast ćwiczeń jakoś mnie nie przekonuję a ich szczupła sylwetka wynika pewnie z niejedzenia. Ćwiczyć się powinni w każdym wieku, o ile nie robi się tego przesadnie i z umiarem to nie będzie miało żadnych negatywnych skutków

Offline Miroslawa

• Księżniczka
  • Reputacja +3/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2015, 03:37:30 pm »
No ale na siłowni masz trenera i trener opracowuje indywidualne plany ćwiczeń stosowne do wieku i sylwetki ... trzeba wiedzieć jakie grupy mięśni się rozwija i jakie mogą tego być konsekwencje ....  ja to uprawiam głównie spacering międzysklepowy :) Niestety ... czasem rower ... jak jest czas i ładna pogoda  :) A to tak często się nie zdarza :(

Offline alujun

• Żaba
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2015, 07:10:10 pm »
Wszystko na swoje "ale". Osoby z niektórymi chorobami nie mogą wykonywać pewnych ćwiczeń, bo odbiłoby się to negatywnie na ich zdrowiu. Otyli ludzie nie powinni nadwerężać stawów w ćwiczeniach.

Manager Wydobycia Krypto Walut Za Czarnym Aniołem okładka joomla-cms.com.pl