//

Refleksoterapia stóp

  • 11 replies
  • 10329 views
*

Offline Jadzia

  • *
  • 6
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Refleksoterapia stóp
« dnia: Kwiecień 13, 2014, 04:43:36 pm »
Polecam wszystkim refleksoterapię stóp, to jest naprawdę masaż na wszystko, można go stosować nawet przy leczeniu nowotworów! Osobiście testowałam tylko przy leczeniu rwy kulszowej u mojego taty i naprawdę przeszło po kilku dniach. Ktoś kiedyś próbował?


*

Offline malgoska

  • *
  • 42
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2014, 04:46:58 pm »
Nie nie próbowałam ale spróbuję. Może jakieś klapki z igiełkami kupię gdzieś widziałam, no ale czy to będzie to samo co masaż ręczny ?

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2014, 02:58:49 pm »
Taka akupresura stóp napewno pomaga na tzw"zimnicę stóp" poprawia krążenie ogólne i mikrokrążenie szczególnie przydatne w okresie jesienno zimowym. Stopy są w pewien sposób odzwierciedleniem całego organizmu "korzeniem"człowieka więc trzeba o nie dbać zwłaszcza o zachowanie odpowiedniej ciepłoty, ale nic poza tym...poprzez lepsze ich ukrwienie naturalną rzeczą jest, że pośrednio narządy wewnętrzne są lepiej ukrwione

*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2014, 10:27:19 pm »
Masaż ręczny daje najlepsze rezultaty a w dodatku masaż stóp hmmmm bosko

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2014, 05:44:21 pm »
Masaż stóp...jeszcze zależy jak powiązany kontekstowo..może być typowy leczniczy masaż stó(np.tajski masaż stó), lub relaksacyjny, a nawet pielęgnacyjno-kosmetyczny ..leczniczy bywa bardzo bolesny(dla wrażliwców)

*

Offline mietb

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2014, 11:12:43 am »
Na pewno taki masaż pomoze przy wszelkiego typu zaburzeniach, myslę jednak, że są przeciwwskazania. Autor napisał, że pomaga przy nowotworach tu nie do końca bym się zgodził. Przy nowotworach zwykły masaż może nie pomóc a zaszkodzić podobnie może być przy refleksoterapii stóp

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2014, 03:13:37 pm »
Zaszkodzić raczej nie, lecz nie przynieść żadnych rezultatów tak jak byś masował po to żeby sobie pomasować.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:53:19 pm »
Jak dla mnie strasznie jest dużo tych punktów, nie połapię się w tym - a wieczorkiem sama sobie wymasuję stopy - bo jak to robię to czuje taką ULGĘ - zwłaszcza w lecie - że w zasadzie trudno, nie wiem co będzie z tymi moimi narządami  :-[

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:58:17 pm »
Cytuj
co będzie z tymi moimi narządam
Raczej nic. To efekt zmęczenia, a masaż poprawia ukrwienie. Czujesz odprężenie i tyle.

*

Offline mietb

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2015, 09:30:26 am »
Kiedyś nasi dziadkowie chodzili boso i to był najlepszy masaż. Można sobie taki masaż samemu zrobić. Wsypujemy do miski trochę grochu i potem należy podreptać w tym miejscu. Nie należy głównie koncentrować się na wybranych miejscach na stopie. Takich skoncentrowanym miejsc nasz organizm ma wiecej, np. na uchu czy dloniach. Trzeba pamietać, że nigdy nie mamy dolegliwości na jednym narządzie. Nasz organizm ma polączenie w zasadzie ze wszystkimi organami.

*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2015, 06:26:07 pm »
Tak to jest dobry pomysł na masaż przy różnych schorzeniach, lecz trzeba pamiętać ze sam masaż nie wystarczy potrzebne są też inne zabiegi, ale jako prawie juz masażysta, polecam taki rodzaj zabiegu.

*

Offline victo

  • *
  • 8
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refleksoterapia stóp
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2015, 11:09:58 pm »
Hej. Ja próbowałem będąc w Tajlandii (był tani ok. 20zł/h w Polsce chyba 80zł/h to minimum), masaż jest genialny. Sam nigdy sobie ani nikomu nie robiłem i z tego co mi się wydaje to taki masaż trzeba umieć robić bo inaczej nie ma to sensu.