//

FLUID

  • 4 replies
  • 5109 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
FLUID
« dnia: Kwiecień 08, 2014, 01:30:05 am »
Fluid jako podkład ma swoje wady i zalety, w zależności od sposobów stosowania, typu i rodzaju cery, wskazań oraz składu bazowego. Ma lepsze własciwosci korygujace i pokrywające(ze względu na konsytencje), jest trwalszy niż np. puder w kamieniu, wykazuje się dosyć dobrą "jednolitościa"intensywnością barwy. Jest wyrazistszy i ostrzejszy, w przypadku "korygujacej"charakteryzacji spełnia swoją określoną funkcję. Jego wada jest to , że ze względu na swoja formułę nie za bardzo nadaje się do cery tłustej, tradzikowej,"atomizuje czastki brudu"z zewnatrz, skóra pozbawiona jest naturalnej możliwości oddychania(tworzy się tzw."element maski"). Do fluidu można dodawać różne substancje wzbogacające na bazie naturalnych składników.

*

Offline kaska

  • *
  • 39
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: FLUID
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2014, 06:55:32 pm »
Czy mogła byś podać jakie to są substancje wzbogacające i które się dobrze zachowują w połączeniu z fluidem

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: FLUID
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2014, 02:07:23 am »
Trudno mi dokładnie określić jakie to substancje i w jakicjh proporcjach się znajdują wobec siebie. Nie jestem laboranyem kosmetycznym, ale z tego co zauważyłem niektóre firmy "wzbocają" w ten sposób fluidy w zależności od przeznaczenia fluidu, typu cery, pory roku. Fluid może być wzbogacony o mikro i makroelementy, filtry uv, substancje aktywnie biologicznie oparte na np. naturalnych wyciagach z ziół, itp. Jestem "on" ;). Pozdrawiam

*

Offline kaska

  • *
  • 39
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: FLUID
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2014, 09:40:14 am »
Dzięki. Men a taka wiedza  !

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: FLUID
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:06:50 pm »
No ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z różnicy pomiędzy fluidem i podkładem - tzn. podkład jest generalnie lepszy ... cera oddycha i makijaż jest chyba lżejszy ... jeżeli nie ma tej maski ?