//

Mydło domowym sposobem

  • 9 replies
  • 6314 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Mydło domowym sposobem
« dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:41:20 am »
Podobno nie jest to takie trudne, wręcz przyjemne i do tego może dojść, że w kuchennym garnku już nie tylko zupa będzie się gotować. Polecam bardzo klarowny przepis  http://dziecisawazne.pl/jak-zrobic-mydlo-w-domu/. Chyba nawet łatwiej niż z kremem domowej produkcji :)

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:11:13 pm »
Wydaje się to bardzo proste , ale dla osób które maja w tym doświadczenie. Trzeba spełniać jednak określone wymogi BHP i być bardzo strożnym, ze względu na to , że używa się jednak podczas "produkcji"takiego mydła składników żrących i niebezpiecznych dla zdrowia i otoczenia.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 03:14:16 pm »
No z tego co piszesz to wygląda na to, że  produkcja, czy domowy wyrób kosmetyków jest bardzo niebezpieczny. Kiedyś prości ludzie na wsi sami robili sobie mydło i jakoś dawali rady - najwyżej czasem ktoś się poparzy. W czasie wojny ludzie sami robili bomby i różne takie i jakoś dawali radę - myślę, że to nie jest takie niebezpieczne to gotowanie mydła - ale dzięki za ostrzeżenie  :D

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2014, 06:24:42 pm »
Na wsi są większe możliwości"adaptacyjne"do produkcji takiego mydła niż w mieście, poza tym na wsi nie znano i nie stosowano chemi szeroko pojętej do wyrobów kosmetycznych, bazowano głównie na produktach pochodzenia roslinnego lub zwierzęcego. Efekt finalny takich wyrobów był ukierunkowany praktycznie a nie estetycznie, marketingowo(jak to się odbywa w dzisiejszych czasach.

*

Offline admin005

  • *
  • 32
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2014, 04:08:37 pm »
Mydło domowego sposobu? pierwsze słyszę, może jestem zacofany. Ale raczej nie pokusiłbym się nad jego produkcją, bo jestem zbyt leniwy może i jest lepsze ale wolę iść do sklepu i po prostu kupić najodpowiedniejszy rodzaj dla siebie/.

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2014, 06:19:13 pm »
Teraz jest taka moda na to, trend, temat dość popularny, jak zdrowa, ekologiczna "własna"żywność. Dobrze się ten temat"sprzedaje". Różnica jest analogiczna jak do jedzenia, kupujemy gotowe danie w sklepie, czy przyrzadzamy na miejscu bazując na własnych składnikach.

*

Offline ivy7

  • *
  • 19
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:45:38 pm »
Chyba bym się nie zdecydowała na zrobienie takiego mydła. Może i nie jest to szczególnie skomplikowane, ale jakoś za dużo elementów niebezpiecznych :) Nie mam ciągot do "małego chemika".

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:42:28 am »
Ja np. nie jem wędlin ze sklepu, bo łatwo można sobie zrobić pieczone mięsko w domu. Ciasto kupowane w sklepach to też takie "niby ciasto" dla mnie. Ładne ale jakieś nie prawdziwe. Mydło też bym chętnie zrobiła i całkiem możliwe że się pokuszę .  Jeżeli chodzi o koszty, to wątpię żeby opłaciła się skórka za wyprawkę, ale ....... jak zrobię to dam znać  ;D

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2014, 10:13:22 am »
Chyba się skuszę na produkcję 1kg na próbę, trzeba będzie się zaopatrzyć w papierki lakmusowe żeby sprawdzić efekt swojej pracy. Nawet ciekawa ta propozycja. 

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mydło domowym sposobem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2014, 07:03:32 pm »
Ja już nawet mam termometr do wody - zawsze zastanawiałam się jak mierzyć temperaturę przy wyrobie takich kremów - tym chyba dam radę. Fajnie będzie - dzieci spytają co gotujesz ? A Ty że mydło  ;D Ugotował już ktoś jakieś mydło ?