Zabiegi błotne

  • 4 replies
  • 4787 views
*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Zabiegi błotne
« dnia: Kwiecień 08, 2014, 11:55:42 pm »
Witajcie mam do was pytanie które mnie męczy od pewnego czasu. Jak wyglądają takie zabiegi w spa. Jeszcze nigdy nie byłam , a chętnie spróbowałabym. Co ze strojem kąpielowym czy trzeba mieć jakiś specjalny czy taki zwykły basenowy wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2014, 05:39:18 pm wysłana przez admin »

*

Offline aicha3083

  • *
  • 6
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zabiegi błotne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2014, 08:17:12 am »
Powiem szczerze, że ja chodzę na takie zabiegi w zwykłym stroju kąpielowym. oczywiście potem nadaje się jedynie do prana :D ale nie ma sensu kupować jakiś specjalistycznych strojów. Przyda ci się takze ręcznik, mydełko itp

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Zabiegi błotne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2014, 12:04:55 pm »
Jak rozumiem dwu częściowy, żeby jak największa część ciała była odsłonięta czyli stringi są wskazane :D.
Jak długo są takie zabiegi, czy są jakieś ograniczenia czasowe czy można się taplać bez ograniczeń ?

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zabiegi błotne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2014, 04:52:05 pm »
To wszystko zależy od SPA, dokładnie techniki"kąpieli"błotnej. Czas jest tutaj uwzględniany w przedziałach. Cały zabieg to pewien proces, więc jezeli chodzi o efektywny czas to jest to około 10 minut. Wskazane jest po bezposrednim zabiegu -odpoczyek. Zabiegi takie w SPA stosuje się np. w specjalnie skonstruowanej kapsule. Nie trzeba mieć ze soba specjalnej bielizny, można wykorzystać jednorazową bieliznę cellulozową.

*

Offline Alfa

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zabiegi błotne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2014, 06:30:56 pm »
Wszystko zależy od rodzaju zabiegu z użyciem borowiny. Przy kąpieli borowinowej pierwszy zabieg trwa 10 minut, kolejne około 20 minut. Po kąpieli wskazany jest odpoczynek, w dobrze przewietrzonych pomieszczeniach. Natomiast przy okładach borowinowych zabieg trwa już około 30 minut. Nie mniej każde Spa ma swoje zasady i może to troszkę inaczej wyglądać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2014, 06:33:06 pm wysłana przez Alfa »