//

sól spożywcza

  • 5 replies
  • 5890 views
*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
sól spożywcza
« dnia: Kwiecień 25, 2014, 04:11:28 pm »
Czy sól spożywcza moze być stosowana do kuracji np: w leczeniu ataku astmy

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: sól spożywcza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2014, 05:41:03 pm »
Sól spożywcza była kiedyś uzywana często do inhalacji, jako środek oczyszczający drogi odechowe, antyseptyczny, natomiast w określonym chro nicznym schorzeniu, lepiej stosować wywary z ziół, jako terapię wspomagającą , po konsultacji z lekarzem czy nie ma określonych przeciwskazań

*

Offline ivy7

  • *
  • 19
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: sól spożywcza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2014, 09:48:54 am »
Na inhalacje to chyba bardziej nadaje się sól fizjologiczna niż spożywcza, ale i ta pewnie nie zaszkodzi. Natomiast nie wiem, czy pomoże szczególnie w przypadku ataku astmy.

*

Offline dyzia

  • *
  • 20
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: sól spożywcza
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:18:15 am »
Kiedyś za dziecka na wzmocnienie układu oddechowego lekarka zaleciła wykonywanie inhalacji właśnie z soli. Czy to była sól spożywcza, czy fizjologiczna to ręki sobie nie dam uciąć - byłam dzieckiem. Faktem jest, że nawet w sanatoriach są stosowane słone inhalacje, jednak jeśli chodzi o konkretny przypadek astmy to skonsultowałabym to z lekarzem, żeby nie daj Boże nie wyrządzić sobie większej szkody niż może być z tego pożytku.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: sól spożywcza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2014, 08:57:36 am »
Taka samodzielną inhalację z soli - i trzeba jeszcze wiedzieć z jakiej soli - można sobie zafundować jak ogólnie jest się zdrowym - przy przeziębieniu np. Mi np. lekarka kazała jak dzieciak chorował stawiać garnek z solą na gazie i gotować i robić taka parna atmosferę w domu  ... robiłam to, ale ..... nie wierzę w efekt ....

*

Offline Elcia

  • *
  • 40
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: sól spożywcza
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:02:14 pm »
Też kiedyś stosowałem inhalacje ze zwykła solą spożywczą ale wątpię czy coś to pomaga, jestem sceptycznie do tego nastawiona