//

Krem BB

  • 4 replies
  • 5045 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Krem BB
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 01:52:22 pm »
Krem BB łączy działanie kremu pielęgnacyjnego z właściwościami podkładu.
Czyli mamy niby 2 w jednym - i krem i koloryt. Tylko nie wiem czy w tym wypadku nie sprawdzi się powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego ???? Stosowałam jakiś czas  BB Garniera i mam wrażenie, że skóra na twarzy kompletnie mi wyschła

*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Krem BB
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:54:54 am »
Dlatego, że to co stosowałaś, to wcale nie krem BB  :P
Kremy BB są o wiele droższe niż jego "podróbka" z Garniera. Po prostu ludzie usłyszeli że jest coś co pielęgnuje i zakrywa i nagle jak grzyby po deszczu powstawały niby-BB.
Tymczasem prawdziwe kremy BB, to koszt minimum 50-60zł, i polecane marki to Skin79, Missha, DR G. Gowoonsesang, Ginevra, Holika Holika, Bio Essence Platinum...
Ideę kremów BB rozpoczęła niemiecka doktor Christina Schrammek, jako pomoc dla ludzi po zabiegach/uszkodzeniach twarzy (krem który leczył skórę jednocześnie zakrywając go), idea kremu powędrowała do Korei gdzie została zrealizowana. Oryginalne kremy BB koreańskiej produkcji rzeczywiście leczą np. blizny po tradziku.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Krem BB
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:43:42 am »
No to widzisz, teraz wiem ... też mnie to dziwiło, że taki tani a taki świetny ... chociaż koleżanka, która się tym wysmarowała nie wyglądała tak świetnie. Kolejny dowód na to, że tanie kosmetyki, to jednak tanie kosmetyki .........  bardzo miałam po nim suchą i brzydką cerę .... teraz przeszło na szczęście ....ale przerzuciłam się na nivea nawilżanie ...

*

Offline Jotka

  • *
  • 14
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Krem BB
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2014, 07:26:15 pm »
Od dłuższego czasu używam właśnie takiego taniego kremu BB i nigdy nie przyszło mi do głowy, że to on może być sprawca koszmarnego przesuszenia mojej skóry, którego nie doświadczyłam nawet przy regularnym stosowaniu podkładów... A obwiniałam wszystko począwszy od pobytu w ciepłym klimacie kończąc na kosmetykach do demakijażu i kremach na noc. Dobrze, że teraz trafiłam na ten wątek, muszę odstawić to BB i przekonać się, czy rzeczywiście stan mojej skóry to jego wina...

*

Offline malami83

  • *
  • 8
  • +0/-0
  • Technik usług kosmetycznych, wizażystka
    • Zobacz profil
Odp: Krem BB
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2014, 11:36:58 pm »
Ja używam kremu BB Garniera do cery wrażliwej i jestem bardzo zadowolona. Nie mam przesuszonej skóy, wręcz przeciwnie, wreszcie mam ładną, nawilżoną cerę. Rano nie używam już żadnego innego kremu, tylko BB, na to trochę pudru prasowanego i gotowe! Dla mnie duzy plus bo zaoszczędzam dużo czasu. Minus jeden - słabo kryje, więc muszę poprawiać pudrem kryjącym ale jako baza pod puder sprawdza się świetnie.