//

Dobroczynne działanie masażu

  • 3 replies
  • 5167 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Dobroczynne działanie masażu
« dnia: Czerwiec 17, 2014, 05:54:23 pm »
Masaż jest  formą terapii, w której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Działa na skórę, tkanki podskórne, więzadła, torebki stawowe, mięśnie, a także na drodze odruchowej na układ krążenia, nerwowy oraz narządy wewnętrzne. To dobroczynne działanie o charakterze zarówno miejscowym jak i kompleksowym. Ostatecznie jak nie ma czasu na masażystę można sobie wykonać masaż osobiście .... np. masaż stóp ....l

*

Offline dyzia

  • *
  • 20
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dobroczynne działanie masażu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:30:20 am »
Osobiście myślę, że główną zaletą masażu jest kwestia relaksująca. Jeśli ktoś ma stresującą pracę lub po prostu pracuje bardzo dużo to chyba nie ma lepszej formy wypoczynku jak położyć się i oddać profesjonalnemu masażowi. Przy obecnym pędzie życia każdy czynnik mogący dać odskocznię powinien być brany pod uwagę. Grunt to jedynie udać się do profesjonalisty, aby ktoś nie wyrządził nam krzywdy.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dobroczynne działanie masażu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:47:27 pm »
No właśnie - słyszałam, że czasami masaż potrafi być nawet bolesny ? ... Mam sąsiadkę, która ma skrzywiony bardzo kręgosłup i chodzi na masaże regularnie - bardzo sobie chwali te zabiegi. Czuje się po nich zawsze lepiej, ale niestety jej ulubiona masażystka zalicza urlop macierzyński i ona nie potrafi sobie znaleźć sobie teraz równie dobrego masażysty ... może masażystę też trzeba dobrać indywidualnie ?

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Dobroczynne działanie masażu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:50:18 pm »
Albo dobierać odpowiednie techniki, które wcześniej stosowała poprzedniczka w masażu.