Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne

  • 13 replies
  • 31267 views
*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« dnia: Marzec 28, 2014, 08:55:27 pm »
Mam takie zmartwienie.
Jak sądzicie czy błota sztuczne są równie dobra jak naturalne.
Pytanie banalne 

*

Offline kaska

  • *
  • 39
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 09:04:52 pm »
Wiesz co odpowiem tobie tak. Najlepszym błotem jest błoto naturalne choć te sztuczne są też całkiem dobre. Lecz na całość leczenia wpływa nie tylko samo błoto lecz też klimat otoczenie powietrze, miejsce itd. Same umorusanie się w takim błocie w jakimś bajorku to jest już jakaś frajda, a dzieci jak się cieszą kiedy się wybrudzą. Następną sprawą jest to że jak np jesteś w jakimś spa i też się ubrudzisz błotkiem tylko sztucznym jak można ta to nazwać bo przecież to są błota z jakiegoś miejsca wydobyte, a nie w fabryce wyprodukowane i sprawia ci to radość to czemu nie. Najważniejszą sprawą jest twój stosunek do całego błotnego interesu. Jak ci odpowiada to ok jak nie to na torf się przeżuć  ;)

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 09:09:32 pm »
Ładnie to opisałaś.
Twoja wypowiedź przypadła mi do gustu. Zobrazowałaś to bardzo dobrze.
Chyba tak właśnie jest jak pisałaś.  Może ktoś ma inne zdanie.

*

Offline casperadss

  • *
  • 23
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2014, 02:30:11 pm »
Ja uważam,że bloto powinno zostać blotem - niech się robi na ziemi,ale po co ludzie maja sie taplać...jak chcą,to niech jadą na woodstock.
Czemu ludzie bawią się błotem?

Nie rozumiem...nie rozumiem, nie rozumiem.

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2014, 08:03:08 pm »
Błota naturalne , mają wysoką aktywność biologiczną , mają swooiste właściwości terapeutyczne, szczególnie np . w ujeciu kosmetycznym. Sztuczne błoto jest tylko chyba elementem scenografii, czy poprostu wymiarem marketingowym

*

Offline aicha3083

  • *
  • 6
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2014, 08:07:26 am »
W dobie dzisiejszego postępu medycznego i estetycznego, z całą pewnością błota sztuczne mają tak samo swietne właściwości jak naturalne. Uważam, że to idealny zabieg odmładzający. Osobiście korzytsam z niego regularnie i nigdy nie zgadlibyście ile mam naprawdę lat  :P :P :P

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:56:15 pm »
Napewno mają wysoką efektywność, natomiast są bardziej ukierunkowane na profilaktykę AntiAging(odmładzania), i są zabiegami z pogranicza kosmetyki estetycznej, natomiast te naturalne błota mają właściwości przedewszystkim terapeutyczne w stosunku do danej jednostki chorobowej

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2014, 11:37:07 am »
Teraz po wysłuchaniu waszych opinii przychodzi mi na, myśl jak często można korzystać z takich zabiegów zarówno sztucznych jak i naturalnych, z naturalnymi chyba mniejszy kłopot bo na takie wczasy pojedziemy może dwa razy w roku, ale już ze sztucznymi może być problem.

*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2014, 03:59:08 pm »
Na pewno błoto stuczne jest gorsze od naturalnego. jak wszytko naturalne jest lepsze

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:11:33 am »
Czytam o tych właściwościach błota i zaczynam się przekonywać - w zasadzie taplanie się w błocie czy smarowanie się w błotkiem, to dobre dla dzieci które zaczynają poznawać świat -  ja z tego okresu wyniosłam jedno doświadczenie - błoto jest obrzydliwe i śmierdzi - trzeba się po nim porządnie wymyć. Może torf tak nie śmierdzi ?

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2014, 02:42:55 pm »
Podam tutaj bardzo niefajne porównanie ale co tam. Niektóre rzeczy śmierdzą, a są zbawienne na przykład nawóz dla kwiatków.

*

Offline fri3den

  • *
  • 21
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2014, 11:12:53 am »
Osobiście uważam, że błoto sztuczne nigdy nie będzie tak dobre jak naturalne. Jeśli np. mamy błoto z określonego regionu świata to zawiera ono specyficzne składniki, których według mnie nie da się ot tak odtworzyć w fabryce i zamieścić w słoiczku. Trochę to dla mnie tak jakby sprzedawać powietrze znad morza. Przy tego typu produktach uważam, że naturalność jest chyba najważniejsza i żadna nawet najlepsza podróbka sztucznego produktu nie dorówna naturze.

*

Offline magda

  • *
  • 2
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2014, 11:03:11 am »
Popieram powyższą wypowiedź. Już chyba wystarczająco ingerujemy w środowisko naturalne naszej przyrody. Żaden chemik czy inny specjalista nie będzie w stanie w warunkach laboratoryjnych odtworzyć mikroelementów i makroelementów, czy innych pierwiastków zawartych w naturalnym błocie, pozdrawiam.

*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Peloidy (błoto) sztuczne czy naturalne
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2015, 12:35:15 pm »
oczywiście ze naturalne są najlepsze, wszystko co naturalne jest lepsze, a nie sztuczne, nie wiadomo co takie sztuczne błoto zawiera, więc ja bym się nie zgodził bym coś takiego mi robiono.