//

MASAŻ WINOGRONOWY

  • 2 replies
  • 4701 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
MASAŻ WINOGRONOWY
« dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:26:03 am »
Masaż winogronowy.
Winogrona są owocami, które pochodzą od owoców dzikiej winorośli z regionu Morza Kaspijskiego. Początki produkcji wina datowane są na 8 tys. lat i miały miejsce na terenach obecnej Gruzji. Egipcjanie posiadali już zdolności uprawy winorośli i produkcji wina. Rzymianie rozpowszechnili uprawę winorośli w rejonie Morza Śródziemnego.Masaż "winogronowy"należy do masaży kosmetyczno-higieniczno-rytualnych. Do masażu "winogronowego" wykorzystuje się maskę składającą się z wyciąg z pestek(np.w postaci oleju) winogron w połączeniu z substancją "konsystencjonującą" np. masło Shea, oraz maskę z winogronowych wytłoków. Balsam z masła Shea i oleju z pestek winogron wygładza i odżywia skórę.Dzięki dużej zawartości alantoiny zwiększa też poziom nawilżenia, natomiast maska z winogronowych wytłoków ma działanie oczyszczające i relaksujące. Masaż rozpoczyna się od pleców , a następnie przechodzi do przedniej partii ciała i nóg. Technika jak w przypadku masażu klasycznego z uwzględnieniem głaskana, rozcierania. Do masażu można używać także także rękawicy z trukwy(efekt pilingu) lub elektryczna szczoteczkę. Po wchłonięciu się maski na koniec możemy nałożyć na całe ciało techniką efflourege’u odżywczą emulsję, wmasowujemy ją w nogi dłońmi zaciśniętymi w pięści , w plecy za pomocą rolowania i masażu uciskowego. Emulsja – zawierająca substancje czynne pochodzące z winogron– nawilża, napina i chroni skórę.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MASAŻ WINOGRONOWY
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:56:24 pm »
A ja w pierwszej chwili myślałam, że używa się winogron jak takich kulek do masażu  ;D Tak to sobie wyobraziłam, że schłodzonymi owocami winogron masuje się ciało i że to jest bardzo miłe , prawie tak jak gorące kamienie na plecach .... albo jeszcze węże  ;)

*

Offline anag1

  • *
  • 45
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: MASAŻ WINOGRONOWY
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2014, 12:53:59 pm »
Ciekawe brzmi chętnie bym skorzystała ale niestety nie wiem gdzie jest taka możliwość. Trudno znaleźć. Wyszukałam i mam Zabieg winogronowy na ciało z masażem twarzy, maską glinkową i więcej opcji w OpenSpa w Gdańsku - może ktoś był?