Mycie włosów farbowanych

  • 4 replies
  • 3852 views
*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Mycie włosów farbowanych
« dnia: Sierpień 10, 2014, 09:53:28 pm »
Szampon do włosów farbowanych – żeby farbowane włosy nie straciły szybko koloru, używaj specjalnych kosmetyków do ich pielęgnacji. Nie myj włosów częściej niż raz dziennie, z czasem postaraj się myć je co drugi dzień. Spłukując szampon, nie odkręcaj mocnego strumienia wody i nie stój bezpośrednio pod prysznicem.

Najlepiej jest używać produktów z jednej linii kosmetycznej, bo ich składniki wzajemnie się uzupełniają

*

Offline Alfa

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mycie włosów farbowanych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2014, 03:11:21 pm »
A jaki szampon polecacie? W sklepach jest mnóstwo szamponów przeznaczonych do włosów farbowanych. Czytałam że najlepiej jest wybrać szampon jak najbardziej delikatny, który nie zawiera siarczanów, oraz innych obciążających składników. Szampony które dotąd używałam  do pielęgnacji włosów powodowały blaknięcie koloru.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mycie włosów farbowanych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:34:44 am »
Ja już nie wiem co powoduje to blaknięcie koloru .... ale wybór jest taki ... albo szampon jest delikatny i myjesz nim trzy razy, żeby dobrze umyć głowę, albo szampon jest mniej delikatny i wystarcza jedno mycie ... to farba powinna być dobrej jakości i nie wypłukiwać się od mycia głowy ... przecież myć się łeebek musi ....

*

Offline asapatryk

  • *
  • 9
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mycie włosów farbowanych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2014, 11:01:56 pm »
Drogie Panie, ogolnie nie powinno sie myc wloslow codziennie a juz w ogole pare razy dzinnie,
Po raz w przypadku mycia wlosow dzien w dzien kolor bedzie sie wyplukiwac znacznie mocniej niz pezy mycu 3razy w tygodniu co jest o wiele zdrowsze dla włosów jak i pomoze zachowac dluzej swiezy kolor. Co do szamponow na pewno nie moze byc to szampon z silnynie mającymi skladnikami tylko raczej delikatniejszy teraz jest na prawde wiele do wyboru ja polecam syos dostepny w rossmannie do wlosow farbowanych.

*

Offline Bajusia035

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mycie włosów farbowanych
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2014, 03:08:54 pm »
Używam odżywki, która była dołączona do farby z loreala i jest oki .