//

Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?

  • 5 replies
  • 5504 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 12:45:42 pm »
Ciekawa jestem jakie marki byście polecili. Od pewnego czasu badam związek jakości podkładu z jego ceną na własnej skórze i kieszenie niestety. Wychodzi mi jak zwykle, że tanie mięso jedzą psy i bez stówki to nie zaopatrzysz się kobieto w przyzwoity podkład na twarz - przykład BB Garniera -  po krótkim czasie skóra na twarzy po tym kremie staje się bardzo przesuszona - paskudztwo moim zdaniem ...

*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:47:42 am »
Trzeba dostosować do cery... Revlon n przykład ma wersję do skóry tłustej, i strasznie przesusza...
Osobiście polecam Rimmela z niebieską nakrętką (cena ok. 30-35zł) oraz Hean, w takiej pękatej buteleczce - płaciłam bodajże 22 zł. Z lżejszych (i tańszych) kupowałam podkład Manhattan Natural Mat Clearface, cena w promocji 11-12zł. Normalnie kosztuje trochę więcej. Niezły na lato, do zakrycia najpotrzebniejszych miejsc, gdy nie robi się pełnego makijażu i nie chce się by coś spływało z twarzy.
Tańszych nie polecam, głównie dlatego, że jakość jest związana z dobrymi składnikami, a za 10zł trudno wymagać, by podkład był rewelacyjny.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:53:39 am »
Rimmel oczywiście kilka razy stosowałam - i rzeczywiście jeśli chodzi o dobrą jakość w umiarkowanej cenie to firma Rimmel godna jest polecenia, ostatnio - rok temu - skusiłam się na promocję w Yves Rocher - to się nazywa coloures nature - były tylko dwa kolory - jasny i ciemny - mam ciemny - tak ciemny, ze mogę latem lekko smarować swoją po chłopsku opaloną twarz .... ale nie wysusza ... bo podkłady mam wrażenie są bardzo wysuszające ?

*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2014, 06:59:33 pm »
Ja do tej pory stosowałam wiele rodzajów fluidów ponieważ trudno mi dopasować , nie odpowiadają mi nawet te z droższych marek typu Rimmel ani Astor.. ale znalazłam jeden dobry mimo niskiej ceny : Ingrid Ideal Face , co prawda kosztuje tylko około 15zł ale moim zdaniem jest o wiele lepszy niż te drogie , utrzymuje się wiele godzin na twarzy , nadając jej piękny wygląd. Dobrym fluidem jest tez moim zdaniem Podkład Mineralny Giordani Gold z firmy oriflame , jego cena jest nieco wyższa , około 40zł , Polecam obydwa

*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2014, 03:11:49 pm »
Polecam też podkład Maybelline dream matte mousse , Cena to około 30 zł

-bardzo lekka konsystencja
- przyjemna aplikacja
- naturalny efekt
- wydajny
- dość dobrze matowi
- wygładza
- nie podrażnia
- nie uczula
- dość długo pozostaje na twarzy

*

Offline malami83

  • *
  • 8
  • +0/-0
  • Technik usług kosmetycznych, wizażystka
    • Zobacz profil
Odp: Dobry podkład w umiarkowanej cenie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2014, 11:46:00 pm »
Wszystko zależy od tego co rozumiemy poprzez słowo "dobry"? Każda kobieta ma inną cerę i inny kosmetyk będzie dla niej odpowiedni. Rozumiem, że mowa głównie o jakości produktu. Pracowałam wśród kosmetyków zarówno selektywnych (tańszych, ok 50zł) i ekskluzywnych (ok 200zł) i mam porównanie. Moim zdaniem tańsze podkłady są równie dobre, np. Loreal, Max factor. Ważne by był odpowiedni dla naszego typu skóry i pozwolił osiągnąć taki efekt, jakiego oczekujemy. Inne zdanie mam jeśli chodzi o podkłady kryjące. Mam tu na myśli cery problemowe, z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, silnymi zaczerwienieniami. W tym wypadku lepiej sprawdzają się podkłady ekskluzywne typu Estee Lauder, Lancome. W trakcie wykonywania makijażu nigdy nie osiągnęłabym takiego efektu jak tymi podkładami, nie wspominająć o trwałości.
Jeśli jednak potrzebujemy standardowego podkładu polecałabym np. Loreal True Match lub Loreal Infallible, ewentualnie któryś Max Factor. Jeśli chodzi o Loreal - produkowany jest w tym samym koncernie co np. Lancome. Taka ciekawostka  ;)