Forum Urody

Kosmetyki => Mydła => Wątek zaczęty przez: majamajka w Kwiecień 12, 2014, 01:16:20 pm

Tytuł: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: majamajka w Kwiecień 12, 2014, 01:16:20 pm
Wiele się słyszy o cudownych właściwościach szarego mydła. Ponoć jest polecane dla alergików i osób o bardzo wrażliwej cerze. Postanowiłam więc spróbować imam dziwne odczucia. Skóra mnie piecze (tylko podczas mydlenia), robi się napięta. Czy któraś z was ma takie samo odczucie ? Czy to normalne ?
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: wizaz w Kwiecień 15, 2014, 01:52:29 am
Jest to mydło z "dedykacją"dla osób o skłonnościach alergicznych. Sole potasu mogą być"drażniace", i w zalezności od typu cery, ewentualnych zmian dermatologicznych(a w szczególności stanach zapalnych skóry) na skórze może wywoływać taki "efekt". Mydło "szare"(w orginale brązowe 72%)powinno się stosować raczej na te partie ciała gdzie skóra jest grubsza i mniej wrażliwa. Stosuje się takie mydła(już w medycynie ludowej)do moczenia nóg, w przypadku "czyszczenia"ran, blizn etc. ,bardzo dobrze sprawdza się także w gospodarstwie domowym(ze względu na dobrą rozpuszczalność nawet w zimnej wodzie) do wszelkiego typu prac(w tym prania ręcznego, mycia podłóg, itp.)Na twarz lepiej używać( ewentualnie "białego jelenia" lub mydła "Bambino".
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: wantwrite2014 w Kwiecień 15, 2014, 02:01:14 pm
można używać szarego mydła ale nie do przesady , do skóry alergicznej dobre jest mydło jest bardzo delikatne , szare mydło działa bardziej leczniczo kiedyś jak się skaleczyłem myłem rękę w szarym mydle i mi to pomogło. Używaj mydeł o neutralnym ph w żadnym wypadku nie używaj mydeł zasadowych!
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: malgoska w Kwiecień 22, 2014, 07:02:24 pm
Też mi się tak wydaje. Jak szare to biały jeleń
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: Miroslawa w Kwiecień 23, 2014, 10:45:19 am
Szare mydło ma właściwości ściągające i przyspieszające leczenie i gojenie ran - za moich czasów  powszechnie stosowane było na porodówkach do moczenia tych najbardziej umęczonych porodem partii ciała. Do codziennej higieny to chyba tak średnio się nadaje - paskudnie się w tym myje.
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: admin005 w Kwiecień 24, 2014, 09:47:39 am
Zgadza się, też słyszałem że jest to środek dla osób mających alergie i jak spróbowałem to również piekła mnie skóra. Moja mama takiego mydła używa jako środek przedpiorący brudne rzeczy, bo podobno świetnie usuwa ale ile w tym prawdy...
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: wizaz w Kwiecień 24, 2014, 06:18:52 pm
Tak mydło szare od lat było używane w sposób uniwersalny, niemalże do wszystkiego, używano go do brania, nawet bielizny(ze względu na jago antalergiczność), używano go także do mycia podłogi, garnków ,etc.
Tytuł: Odp: Szare mydło
Wiadomość wysłana przez: Miroslawa w Lipiec 18, 2014, 07:37:46 pm
Jeszcze do moczenia stóp - szczególnie tych z problemami jak pękające piety czy odciski ... podobno warto właśnie wymoczyć  nogi w mydlinach z szarego mydła i kiedyś to stosowałam .. ale teraz są takie fajne peelingi do stóp ....