//

Człowiek jest tym, czym oddycha ?

  • 6 replies
  • 5889 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:59:00 am »
Wiadomo, że człowiek jest tym, co je no i może jeszcze trochę tym, czym się smaruje -  a tym czym oddycha ?
A tu okazuje się owszem - dla tego też nie wolno zapominać o częstym wietrzeniu pomieszczeń  - a wybierając się do groty solnej należy pamiętać, że wbrew rozpowszechnianym opiniom  - najbardziej w odniesieniu do jonizacji powietrza pożądany stan, to  stan równowagi między jonami ujemnymi i dodatnimi.

*

Offline malgoska

  • *
  • 42
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:50:04 pm »
Mogła byś coś więcej napisać na temat tej równowagi bo nie bardzo mogę zrozumieć co miałaś na myśli.

*

Offline dyzia

  • *
  • 20
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2014, 12:40:24 pm »
Ogólnie całe nasze otoczenie ma na nas wpływ w tym również i to, czym oddychamy. Wystarczy przyjrzeć się osobom mieszkającym w miastach ze smogiem, a tym, które wiodą spokojne życie na wsi z dala od spalin i innych zanieczyszczeń. Wietrzenie pomieszczeń w jakich przebywamy bardzo dobrze poprawia koncentrację i ogólne samopoczucie.
Również jestem ciekawa o co chodzi z tą równowagą, więc jeśli można prosić to również proszę o kilka słów wytłumaczenia.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:32:18 pm »
Powietrze wokół nas jest tak jakby naelektryzowane - gdy jest więcej jonów ujemnych to  niby dobrze - gorzej z jonami dodatnimi - przyciągają kurz i bakterie, grzyby i wirusy i wszystko co nie jest zbyt dobre . Dodatnio powietrze elektryzują wszystkie urządzenia elektryczne i centralne ogrzewanie - dla tego ostatnio sprzedaje się tzw. jonizatory powietrza, które maja je elektryzować ujemnie. Nikt nie bada dokładnie  wpływu tego zjonizowanego powietrza - ale jak ktoś był w lesie zwłaszcza po deszczu to wie z jaką przyjemnością tam się oddycha - powietrze takie jest neutralne pod względem elektrycznym - tzn. tyle samo jest jonów dodatnich ile ujemnych ..... życzę zatem jak najdłuższych spacerów po lesie .....

*

Offline lollfa

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:46:44 pm »
Ja się w pełni z tym zgadzam. Ludzie o tym nie myślą na codzień, a bardo istotne jest to jak dbamy o woje wnętrze także pod tym względem. Chcąc uzyskać harmonię naszego organizmu powinniśmy zadbać również o nas samych także w tym zakresie

*

Offline xxdarc

  • *
  • 21
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2015, 03:18:34 pm »
raczej tak, jeśli oddychamy spalinami wokół nas to po prostu cera jest brzydka albo może taka się stawać po jakimś czasie;P ja na szczęście żyję raczej z dala od wielkich ulic także jest fajnie, jak byłam w Warszawie to strasznie dziwne tam powietrze jest.. od razu to odczułam

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Człowiek jest tym, czym oddycha ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2015, 01:19:18 pm »
No właśnie - dla tego wietrzymy pomieszczenia, ustawiamy rośliny i lampy solne .....  a w upały nawilżamy dodatkowo powietrze :)