Sól morska o'Sole

  • 3 replies
  • 4997 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Sól morska o'Sole
« dnia: Maj 16, 2014, 12:06:51 pm »

Sól morska o’Sole produkowana jest z wody morskiej.

Reklamowana jest jako cenne źródło minerałów, które pomaga w leczeniu łuszczycy, trądziku, łojotoku, alergii. Poleca się je do skór tłustych i mieszanych.  Ponadto drobinki soli podrażniają skórę, powodując jej przekrwienie. Dzięki temu jest lepiej odżywiona, staje się gładsza i jędrniejsza.

Kąpiel w soli morskiej jest doskonała po kuracjach odchudzających, bo napina skórę i działa antycellulitowo. Ciepła morska woda rozluźnia też mięśnie, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu procesy odtruwania i odnowy przebiegają błyskawicznie.

Stanowi doskonałą bazę do tzw. domowego SPA :)

*

Offline anag1

  • *
  • 45
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Sól morska o'Sole
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2014, 12:58:36 pm »
Kupiłam kiedyś sól firmy O'sole. Na opakowaniu jest napisane ile jest tam soli morskiej (33%) a ile soli potasowej (67%),sód 13,2g, potas 27,0 g natomiast inne składniki są niewymienione.
Zainteresowała mnie ta sól, ze względu na obniżoną ilość sodu , oraz ze względu na to na ile bezpieczna dla zdrowia jest sól potasowa.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Sól morska o'Sole
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:29:14 am »
No i co jak ja nie odróżniam soli morskiej od soli potasowej .... morska to ta która zostaje po wyparowaniu wody morskiej, a potasowa ... w końcu nie wiem czy to prawidłowy skład, czy nie ?

*

Offline KAROL2005

  • **
  • 58
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Sól morska o'Sole
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2015, 05:50:43 pm »
Jedyna 100 % sól z morza to sól z carmacoue - w niebieskim kartoniku po 9,99 za 250 g :-) Możesz ją kupić w każdym kauflandzie :-)) Berdziej słona niż sól z kopalni , także trzeba uważać.