//

MYDŁO SŁONECZNIKOWE

  • 4 replies
  • 4371 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
MYDŁO SŁONECZNIKOWE
« dnia: Kwiecień 22, 2014, 04:58:49 pm »
Mydło słonecznikowe. Naturalne mydło na bazie oleju słonecznikowego , oleju rycynowego oraz wody destylowanej i sody kaustycznej. Mydło do przygotowania "domowego". Nawilża, pielęgnuje, regeneruje, goji i koi.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO SŁONECZNIKOWE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2014, 03:23:45 pm »
Ciekawostka - płatki słonecznika gotowane lub smażone z solą i pieprzem, używane były przez Majów jako afrodyzjak.  Ostrożnie zatem z tym słonecznikiem w tym mydle  ;) Odwar słonecznikowy stosowany jest w stanach zapalnych skóry, owrzodzeniach oraz wybroczynach podskórnych. Takie mydło będzie dobre dla osób z takimi wrednymi właśnie problemami .

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO SŁONECZNIKOWE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 06:20:18 pm »
Niewatpliwie jest to jakieś "nowum"w branży kosmetyki naturalnej. Mydełko może mieć wysokie właściwosci terapeutyczne zwazywszy chociarzby na to ,że jest produkowane na bazie(nie dodatku, czy ekstraktu)oleja słonecznikowego.

*

Offline fri3den

  • *
  • 21
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO SŁONECZNIKOWE
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2014, 12:51:12 pm »
Do tej pory słonecznik to kojarzył mi się jedynie z pestkami do jedzenia, ale jeśli tak zachwalacie to będzie trzeba spróbować. Szkoda, że w takich zwykłych sklepach nie można dostać takich specyfików, a nawet jeśli są to ich jakość jest wątpliwa. Czy mydło o którym piszecie jest dostępne w jakiś specjalistycznych sklepach, czy trzeba je zrobić samemu w domu?

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO SŁONECZNIKOWE
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2014, 07:10:05 pm »
Spróbuj wyguglować sobie w internecie .... na razie jestem w fazie badania nowych możliwości, sama nie wiedziałam ze mydło może być tak inspirujące jeżeli chodzi o ubarwianie rzeczywistości  :D
W Rossmanie sprawdziłam ... nie ma takiego mydła, przynajmniej u mnie .... trochę szkoda ....