//

MYDŁO NAGIETKOWE "WELEDA"

  • 3 replies
  • 3304 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
MYDŁO NAGIETKOWE "WELEDA"
« dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:40:47 pm »
Mydło nagietkowe "Weleda". Mydło na bazie surowców naturalnych takich jak:olej z drzewa palmowego, palmy kokosowej i oliwek, wyciąg z płatków nagietka, wyciąg z kwiatów rumianku, wyciąg z kłącza irysa, wyciąg z fiołka trójbarwnego, wyciąg z ryżu i ekstrakt słodowy. Wykazuje działanie pielęgnujące, nawilżające, oczyszczające, kojące, przeciwzapalne. 

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO NAGIETKOWE "WELEDA"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2014, 03:38:44 pm »
Mydło nazywa się nagietkowe  - w kosmetyce nagietek stosuje się do pielęgnacji suchej i łuszczącej się, wrażliwej skóry. Działa nawilżająco oraz regenerująco, dzięki właściwościom bakteriobójczym łagodzi podrażnienia i pomaga goić się ranom. Można go stosować na ukąszenia owadów. Bardzo fajnie brzmi to mydło - jak spacer po ogrodzie pełnym nagietków 

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO NAGIETKOWE "WELEDA"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 06:07:43 pm »
Bardzo popularne mydełko, wydaje mi się ,że było takie produkowane masowo w czasach Prl-u. Oczywiscie te jest oparte na naturalnych składnikach. Nagietek nie alergiteyzuje , a sama nazwa jest taka"rubaszna"

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO NAGIETKOWE "WELEDA"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2014, 07:20:29 pm »
Nawet nie wiedziałam o tych właściwościach nagietka .... ale kupowałam swego czasu w Yves Rocher krem nagietkowy do twarzy ... widocznie dla francuzów nagietek nie jest taki pospolity jak dla nas - znowu nie doceniamy tego co mamy. Sięgamy po te cuda z Azji i Afryki - a może lepiej byłoby zajrzeć do własnego ogródka ... krem jest bardzo dobry tak na marginesie ....