//

Depilacja cukrem ?

  • 4 replies
  • 3790 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Depilacja cukrem ?
« dnia: Czerwiec 17, 2014, 01:39:34 pm »
Pasta cukrowa od wieków jest stosowana przez Arabki, które do depilacji używały karmelu czyli roztopionego cukru. Dziś stosuje się specjalną masę, która prócz cukru zawiera sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół.  Depilacja pastą cukrową zapewnia ci  na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla nóg z rozszerzonymi naczynkami.

Mieszankę nakłada się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, wmasowuje w skórę i po chwili zrywa. Robi się to na zimno - zatem nie szkodzi na naczynka.

*

Offline Elcia

  • *
  • 40
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Depilacja cukrem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2014, 08:18:17 pm »
Ciekawa metoda tylko jak dokładnie przygotować taka pastę aby można ją zastosować?

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Depilacja cukrem ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2014, 10:58:47 am »
Sama bym tego nie robiła, pomimo całego ogromu przepisów i instrukcji, które można znaleźć w internecie.
W ogóle osoby, które mają kruche naczynka krwionośne nie powinny zabiegów depilacji wykonywać samodzielnie - łatwo sobie zaszkodzić... lepiej oddać się w ręce zaufanej kosmetyczki.

*

Offline xxdarc

  • *
  • 21
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Depilacja cukrem ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2015, 03:45:52 pm »
jak ja się za to wzięłam to to masakra :D albo nie umiem albo to nie działa, bo tak cała się upaćkałam w lepkiej mazi .. jak juz uformowałam po długim czasie tą kulkę i rozpłaszczyłam na nodze to nie chciała się przkleić.. zerwałam szybkim ruchem i 2-3 włosy urwane.. poddalam się ;p

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Depilacja cukrem ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2015, 12:09:30 pm »
W zasadzie sorry  ... mnie od początku ten pomysł wydawał się ryzykowny ... tak nienawidzę bólu przy depilacji, ze wolę używać plastry - jak cierpieć to chociaż tylko jeden raz :) No i żeby jeszcze coś z tego było :)