//

Czy dzięki masażowi leczniczemu można pozbawić się bólów głowy?

  • 3 replies
  • 4574 views
Ostatnio często boli mnie głowa ma to związek ze stresem związanym z moją pracą interesuję mnie czy masaż leczniczy jest dobry na te bóle głowy i czy mi to przejdzie jeśli się zdecyduję na tą formę leczniczą? jakie dolegliwości można leczyć przez masaż leczniczy?

*

Offline kaska

  • *
  • 39
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy dzięki masażowi leczniczemu można pozbawić się bólów głowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2014, 09:50:12 am »
Jeżeli ból głowy jest związany ze stresem to jak najbardziej możesz spróbować masażu relaksacyjnego. Jeżeli masz pewność że ból głowy stresowy, w innych przypadkach bólu, zaciągnij konsultacji lekarza. Choć masaż raczej nie zaszkodzi.

*

Offline ivy7

  • *
  • 19
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy dzięki masażowi leczniczemu można pozbawić się bólów głowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2014, 01:08:30 pm »
Pewnie wszystko zależy od przyczyny bólu głowy. Masaż może się okazać skuteczny w zatokowych bólach głowy spowodowanych przez przeziębienie lub alergię, a także w tzw. napięciowych bólach głowy powstałych w wyniku stresu czy też zmęczenia.

*

Offline mietb

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy dzięki masażowi leczniczemu można pozbawić się bólów głowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:34:08 am »
Jeżeli jest związany ze stresem, to jak najbardziej jest zalecany. Podczas stresu napinają nam się mięśnie szyi i karku. Właśnie tędy przebiegają nasze nerwy oraz naczynia krwionośne, które dostarczają krew do mózgu. Jeśli będzie stałe napięcie będziemy ciągle odczuwać zmęczenie i ból głowy