//

MYDŁO "SHIKAKAI" DO WŁOSÓW

  • 3 replies
  • 3597 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
MYDŁO "SHIKAKAI" DO WŁOSÓW
« dnia: Kwiecień 22, 2014, 04:50:02 pm »
Mydło "Shikakai" do pielęgnacji włosów raz skóry głowy. Naturalne mydło ziołowe na bazie naturalnych składników takich jak:ekstrat shikakai, neem, olej migdałowy oraz olej rozmarynowy. Mydło czyści, nawilża, chroni włosy i skórę głowy, sprawia ,że włosy sa jedwabiste i miękkie.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO "SHIKAKAI" DO WŁOSÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2014, 01:22:30 pm »
Shikakai to puder z owoców drzewa z rodziny akacjowatych rosnącego w Indiach. Czyli jak podejrzewam muszą mielić dojrzałe nasiona tego drzewa - podobno rewela w mydle i jeżeli chodzi o szampony i maski do  włosów.   Taki szampon kupuje się w proszku - tzn. w pudrze -  ale się nie myje na sucho tylko trzeba sobie z czymś zmieszać.

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO "SHIKAKAI" DO WŁOSÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2014, 06:32:40 pm »
Nie wiem, nie próbowałem, ale myślę,że na pewno ma jakieś właściwości dobroxczynne, ale czy trzeba dodatkowo jeszcze innych substancji, aby zrobic z tego odpowiednią masę-nie słyszałem o tym.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MYDŁO "SHIKAKAI" DO WŁOSÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2014, 07:00:44 pm »
No jak już kupujesz gotowy szampon czy mydło to masz mieszankę - ale możesz kupić sam puder i go wykorzystać tworząc własną kompozycję .... ja się zastanawiam ... coraz bardziej pociąga mnie radosna twórczość w sferze domowych specyfików  ;)