//

Zwierzak dla starszego faceta.

  • 4 replies
  • 7451 views
*

Offline bogdan

  • *
  • 2
  • +0/-0
    • Zobacz profil
    • Pupilowy.pl
Zwierzak dla starszego faceta.
« dnia: Listopad 02, 2014, 09:35:39 am »
Hej. Mam niewielki problem. Chcę mieć zwierzątko. Moje mieszkanie jest małe i nie bardzo mogę pozwolić sobie na psa. Nie byłoby to dobre rozwiazanie również dla psa. W sumie nie wiem też czy miałbym chęć codziennie rano wyprowadzać go na spacer. Pomyślałem, że może lepiej kupić jakieś mniejsze zwierzątko. Nie znam się na tym i nie bardzo wiem czego wymagają zwierzęta. Nie wiem nawet co jest potrzebne. Wiem, że nawet jakbym rybki kupował potrzebny jest jeszcze cały osprzęt do tego. Nigdy nie miałem zwierzaka i nie bardzo wiem od czego zacząć. Chciałem porady w sklepie zoologicznym to chcą mi wcisnąć prawie wszystkie zwierzaki, mówią, że są bezproblemowe. Ale nikt nie udzieli mi informacji szczegółowych co do hodowli. Macie moze jakieś doswiadczenia i chcecie sie ze mną nimi podzielić. Zwierzę nie jest zabawką i nie chcę robić eksperymentów. Nie chciałbym także się stresować, iż nie wiem jak o niego odpowiednio zadbać. Możecie mi doradzić, które zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Potrzebuję jakieś zwierzątko, ażeby życie nie było takie nudne. Niekiedy w takiej sytuacji ludzie adoptują kotka, ale czy warto? Tak wiele jest zwierząt i nie mam pojęcia jakie wybrać. Pomóżcie proszę.

*

Offline malgoska

  • *
  • 42
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zwierzak dla starszego faceta.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2014, 10:43:59 pm »
Najpierw się zastanów jakie zwierzątko najlepiej będzie pasować do twojego otoczenia dom, mieszkanie itd... jak już będziesz miał upatrzone, to kup książkę i poczytaj o nim. I tak już będziesz wiedział połowę, a drugą połowę dowiesz się od weterynarza jak tam pójdziesz z pupilkiem. I to chyba tyle.

*

Offline bogdan

  • *
  • 2
  • +0/-0
    • Zobacz profil
    • Pupilowy.pl
Odp: Zwierzak dla starszego faceta.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2014, 11:38:56 am »
Długo nie pisałem... ale zaadaptowałem kotka z działki.

(http://www.pupilowy.pl)

Był bezdomny. Teraz mieszka w domku i jest powoli "oswajany".
Za kilka miesięcy wstawię nowe fotki.

Obecnie więcej czasu spędza w mieszkaniu niż na zewnątrz.
Spodobało mu się u mnie  8)

*

Offline malgoska

  • *
  • 42
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zwierzak dla starszego faceta.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2014, 09:28:55 am »
Fajnie że się odważyłeś, widać po nim że jest zadowolony  ;)

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zwierzak dla starszego faceta.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2015, 10:09:11 am »
Ładnie upasiony jak na kotka z działki, ja swego czasu też przygarnęłam przybłędę - potem długo prałam wszystkie kołdry, kanapy, itd i itp ... teraz mam kilka zrujnowanych mebli - tzn. tylko tych, które użył jako drapaczki ...  no po pewnym czasie i kilku przejściach mamy konsensuns ... ona zaakceptowała kuwetę - a ja w zasadzie niczego więcej nie wymagam .... jest git :)