//

PEELING Z OTRĘBKÓW MIGDAŁOWYCH

  • 3 replies
  • 5433 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
PEELING Z OTRĘBKÓW MIGDAŁOWYCH
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 01:47:33 pm »
Składniki:
125 ml pełnego mleka, filiżanka otrąb migdałowych, 15 ml oleju migdałowego. Wszystkie składniki wymieszać tak, aby uzyskać nadajacą się do smarowania pastę. Nanieść ją natychmiast na twarz, szczególnie na nos, czoło i brodę, omijać okolice oczu. Wmasować okrężnymi ruchami, następnie spłukać obficie letnią wodą. Pasta głęboko oczyszcza skórę, uwalniając ją od zrogowaciałego naskórka, a jednocześnie odświeża

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: PEELING Z OTRĘBKÓW MIGDAŁOWYCH
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2014, 09:38:12 am »
Można też po prostu rozmoczyć same płatki owsiane i delikatnie wymasować nimi twarz. I to wypróbowałam sama na sobie - efekt może nie jest rewelacyjny jednak jest i to jest widoczny. Oczyszcza twarz, wygładza i odświeża  :) Chociaż zwykle stosuję któryś z gotowych peelingów, to w razie czego lub tak dla sprawdzenia można spróbować i z płatkami owsianymi  ;D

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: PEELING Z OTRĘBKÓW MIGDAŁOWYCH
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2014, 03:21:21 pm »
To są płatki migdałowe, płatki owsiane są delikatniejsze i maja bardziej działanie mechaniczne, migdał zawiera w sobie olej i jest idealny do skóry twarzy bo oprócz typowego pillingu działa kosmetycznie

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: PEELING Z OTRĘBKÓW MIGDAŁOWYCH
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:14:37 pm »
Wydaje mi się, że proponowany przez Ciebie przepis to skrzyżowanie maski i peelingu .... trochę wyższa półka i na pewno warta wypróbowania .... olejek migdałowy jest teraz bardzo popularny ... już mam parę rzeczy kupionych bezwiednie (z uwagi na cenę) właśnie z olejkiem migdałowym ... szampon jest nawet nie zły ....