Jak poradzić sobie z zakwasami

  • 3 replies
  • 3612 views
*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Jak poradzić sobie z zakwasami
« dnia: Sierpień 24, 2014, 02:33:47 pm »
Zakwasy powstają nie tylko po ćwiczeniach z obciążeniem na siłowni. Pojawiają się także po długim i intensywnym wysiłku, gdzie stawia się na wytrzymałość. Nie masz co się dziwić, że dzień po pierwszych, godzinnych zajęciach na stepie będziesz odczuwać ból łydek. Kolejne dni ćwiczeń będziesz przechodzić już bez szwanku.
Gdzie szukać ulgi?
Gdy bardzo boli, można próbować ulżyć sobie w cierpieniu poprzez zastosowanie ciepła idealnie działa ciepła kąpiel lub aromatyczna sauna i delikatny trening o małym zakresie ruchów i intensywności. Do kolejnego treningu nie powtarzaj ćwiczeń, które sprawiły ból, ponieważ prowadzić to może tylko do głębszego uszkodzenia i tak już nadwyrężonych mięśni.

*

Offline Elcia

  • *
  • 40
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak poradzić sobie z zakwasami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:18:25 pm »
Żeby unikać zakwasów trzeba pamiętać o dobrej rozgrzewce przed ćwiczeniami a także o strechingu już po zakończonym treningu :) Pomaga też ciepła kąpiel albo prysznic na przemian z chłodnym

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak poradzić sobie z zakwasami
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2015, 03:40:32 pm »
No z polecanych środków zalecam bardzo gorącą kąpiel ... no i oczywiście  z tą rozgrzewką i naciąganiem to też prawda. Czasami lubiłam mieć zakwasy ... takie nie za mocne ... miałam wtedy takie poczucie, że solidnie popracowałam nad mięśniami :)

*

Offline KAROL2005

  • **
  • 58
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak poradzić sobie z zakwasami
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2015, 06:51:46 pm »
po  można zażyć porządna dawkę magnezu. Dobrze przyswajalny właśnie po ciężkich ćwiczeniach jest w małych flakonikach w formie schot'u  z firmy olimp. Jedna dawka kosztuje około 4,99. Mniej skurczy po nim :-))