//

Napój drożdżowy _ doustna odżywka dla włosów, skóry i paznokci

  • 4 replies
  • 3675 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
 ¼ kostki drożdży piekarskich zalewa się szklanką wrzącej wody (około 200ml), miesza się, aby drożdże całkiem się rozpuściły. Gdy napój przestygnie, jest gotowy do wypicia. Można na koniec dodać do niego np. kostkę rosołową dla polepszenia smaku - od siebie dodam smaku, którego nie da się polepszyć i uwaga drożdże koniecznie zalewamy gorącą wodą, żeby je zabić- bo inaczej mogą grasować w żołądku i jelitach - stosujemy dłuuugo - do trzech miesięcy trwa kuracja ......, moim zdaniem warta jest zachodu ... polecam. Włosy mi urosły bardzo szybko ... włosy dobrze za za ramiona w ciągu dwóch lat ....  nie jestem pewna czy własnie od tego, czy to moja osobnicza cecha ... ale nie zaszkodzi ...

*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Napój drożdżowy _ doustna odżywka dla włosów, skóry i paznokci
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:24:00 am »
Ja polecam. Ale znam wersję z gorącym mlekiem. Trzeba tylko pamiętać,by niczym ich nie słodzić.
Jak nie mam mleka, zalewam całość gorącą herbatką ze skrzypu. Osobiście - całość i tak jest ohydna, więc staram się nie raz wcisnąć do szklanki wszystko czego pić nie lubię, a skrzyp jest, po drożdżach, najgorszym "świństwem". Ewentualnie zielona herbata itp.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Napój drożdżowy _ doustna odżywka dla włosów, skóry i paznokci
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:18:45 pm »
Moim zdaniem codzienne picie skrzypu nie jest bezpieczne ... nic Ci od tego nie jest ... jakieś wzdęcia i niestrawności ? 

*

Offline issana

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Napój drożdżowy _ doustna odżywka dla włosów, skóry i paznokci
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:31:05 pm »
Gdzieś czytałam, że drożdże do picia są dobre na trądzik, a nie porost włosów. Jednak ręki nie dam obciąć ;) No  w sumie można spróbować :D

*

Offline lollfa

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Napój drożdżowy _ doustna odżywka dla włosów, skóry i paznokci
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:08:27 pm »
świetny sposób na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci. Ja stosowałam ta kurację przez 3 tygodnie i ogromna zmiana na lepsze :). Z początku miałam problemy z cerą, bo po 3 dniach kuracji zaczęły mi wychodzić wypryski na twarzy i dekolcie, ale dermatolog powiedział że po prostu toksyny się wydobywają z mojego organizmu. Teraz raz na 2 miesiące stosuję tą terapię...