//

Czym nałożyć podkład ?

  • 4 replies
  • 5170 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Czym nałożyć podkład ?
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 02:13:12 pm »
Czym najlepiej nałożyć podkład - myślałam, że taki niedbaluch ze mnie i fleja, bo wiecznie robię to palcem  :( A co tu piszą w tym necie - najlepiej palcem właśnie. Najlepiej, bo najprościej, poza tym w ten sposób najlepiej kontrolujemy ilość nakładanego kosmetyku, grubość warstwy na twarzy i rozgrzewamy kosmetyk  dzięki czemu łatwiej się rozprowadza.  Ale nie należy jak niektórzy -  robić na twarzy kropek, które stopniowo się rozciera. Zamiast tego lepiej jest  rozprowadzić  produkt w dłoniach lub palcem na dłoni i nałożyć z dłoni. 

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czym nałożyć podkład ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2014, 06:08:53 pm »
Zależy w jakiej formie jest ten podkład, jakiej konsystencji i czy nakładamy go sami sobie czy też komuś. Najlepszym materiałem (także z higienicznego punktu widzenia)jest specjalna gabka do podkładów o odpowiedniej strukturze i możliwościach wchłaniających.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czym nałożyć podkład ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2014, 12:35:13 pm »
Ja marzę o takiej starodawnej toalecie w sypialni, gdzie sobie poustawiam te pudry, gąbki, pędzle i gdzie będę się malować - a póki co to palcem w biegu tak jakby - dobrze, że te podkłady teraz takie dobre robią i łatwo można sobie nałożyć :)

*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czym nałożyć podkład ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:58:15 am »
Ja polecam gąbeczkę silikonową, to najprostszy chyba sposób. Pędzel zbiera dużo podkładu na raz, i niestety efektem jest marnowanie sporej ilości kosmetyku.
Jeśli już nakłada się podkład na twarz palcami, trzeba dobrze umyć wcześniej ręce, i to tuż przed nałożeniem. Chodzi o to by nie przenosić na twarz i bakterii i naturalnego tłuszczu znajdującego się na skórze.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czym nałożyć podkład ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:40:07 am »
Spoko, częste mycie rąk nawykiem kulturalnego człowieka  ;)  Ja po prostu lubię w ten sposób nakładać podkład - najpierw go rozcieram na dłoni, a potem na palec i na twarz - czytałam też ostatnio, żeby nie robić punktowych kropek na twarzy i potem to rozcierać  - tylko od razu rozcierać na twarzy ... cieszę się, bo nigdy nie robiłam najpierw kropek ... intuicja ?