//

SÓL EPSOM

  • 5 replies
  • 5973 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
SÓL EPSOM
« dnia: Kwiecień 08, 2014, 01:12:10 am »
Sól Epsom angielska sól początkowo uzyskiwana w wyniku procesu odparowywania wody mineralnej ze zódeł w okolicach miejscowości Epsom. Sól ta inaczej zwana jest solą gorzką. Chemicznie jest to związek siarki i magnezu. Jest pozbawiona zapachu, ma naturalne dla skóry ph. Wykazuje działanie detoksyzacyjne, oczyszczające, odmładzajace, relaksujace, antybakteryjne i antyłojotokowe.

*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: SÓL EPSOM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 06:52:53 pm »
raczej każda sól pozyskiwana z morza, musi zostać wpierw odpowiednio odparowana i oczyszczona, inaczej raczej się nie da, chyba ze się mylę to przepraszam,.

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: SÓL EPSOM
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:56:55 pm »
To nie jest sół morska tylko rodzaj soli pozyskiwanej z naturalnych wód mineralnych śródlądowych, które zawierają bardzo wysokie stężenie soli. W spożywczym użyciu np. na Białorusi woda mineralna z takich złóż jest bardzo słona i gorzkawa.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: SÓL EPSOM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2014, 05:08:14 pm »
im dłużej obserwuję to forum tym większe jest moje zdziwienie - na tym świecie niemal wszystko, co mamy pod ręką może służyć do leczenia lub upiększania .... właściwości soli soli niby były mi znane - jednak jakoś je chyba lekceważyłam ....

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: SÓL EPSOM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2014, 03:36:13 pm »
Cytuj
im dłużej obserwuję to forum tym większe jest moje zdziwienie - na tym świecie niemal wszystko, co mamy pod ręką może służyć do leczenia lub upiększania
I tu masz rację nawet kwiatki mogą do tego służyć bo tak to jest.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: SÓL EPSOM
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:03:35 am »
W zasadzie powinniśmy być bardzoooo, ale to bardzo szczęśliwymi ludźmi - piękno jest w okół nas wystarczy tylko sięgnąć ręką  :D