//

czy krem z rumiankiem może uczulać?

  • 6 replies
  • 5292 views
*

Offline anag1

  • *
  • 45
  • +1/-0
    • Zobacz profil
czy krem z rumiankiem może uczulać?
« dnia: Maj 19, 2014, 02:04:32 pm »
Czy krem z rumiankiem może uczulać? Wydaje mi się że robi mi się buzia czerwona po zastosowaniu kremu z rumiankiem. Póbowałam różnych i zawsze podobnie. Zastanawiam się czy to na pewno rumianek skoro jest tak kożystny dla skóry

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: czy krem z rumiankiem może uczulać?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2014, 07:50:22 pm »
Każdy krem może uczulać jak masz skłonności do alergii. Musisz go odstawić, chociaż nie wiadomo czy to akurat wina tego rumianku w tym kremie, czy czegoś innego .... w każdym bądź razie skóra reaguje na niego podrażnieniem ....  musisz bardziej przyglądać wszystkiemu ... temu w czym pierzesz, w czym się myjesz ..., co jesz .... i wybieraj raczej kremy hypoalergiczne .... 

*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: czy krem z rumiankiem może uczulać?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:39:14 am »
Może! Mnie na przykład uczulają... rumiankowe podpaski. Podobnie po wypiciu herbatki z rumiankiem miewałam "wysyp pryszczy". Każdy składnik, zwłaszcza naturalny, może wywoływać w naszym ciele reakcję obronną.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: czy krem z rumiankiem może uczulać?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:40:47 pm »
No nie jesteś pierwszą osobą którą znam z tego, że żle reaguje na rumianek ... a to jest takie fajne ziółko  ;D

*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: czy krem z rumiankiem może uczulać?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2014, 01:01:12 pm »
Rumianek prawdziwy uczula bardzo rzadko. Największa liczba uczuleń przypisywanych tej roślinie jest konsekwencją nadwrażliwości na zioła blisko spokrewnione botanicznie i mylone z Marticaria camomilla. Rumianek może uczulać osoby nadwrażliwe na pyłki roślin lub kontakt skóry z wyciągiem z rumianku.
Jak wynika z publikacji medycznych, rumianek stosowany jako dodatek do kosmetyków, nie daje reakcji alergicznych. Jednak wśród pacjentów znane są przypadki występowania reakcji alergicznej po zastosowaniu toniku, mydła, kremu, czy szamponu z dodatkiem rumianku. Być może przyczyną tych dolegliwości nie jest bezpośrednio sam rumianek , co inne dodatki do danego kosmetyku, między innymi konserwanty.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: czy krem z rumiankiem może uczulać?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2014, 11:25:12 am »
No z tym trzeba się zgodzić ... do końca nie będziemy wiedzieć czy reakcja alergiczna to reakcja na rumianek czy na jakiś inny składnik kosmetyku.
Np. niemowlętom zaleca się podawać tylko ryż - żeby ich nie uczulać na gluten ... ale rumianku nie zabrania się ... w medycynie rumianek uchodzi za łagodne ziele - dobre dla najmłodszych  :)

*

Offline malami83

  • *
  • 8
  • +0/-0
  • Technik usług kosmetycznych, wizażystka
    • Zobacz profil
Odp: czy krem z rumiankiem może uczulać?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2014, 09:16:13 pm »
Oczywiście! Rumianek to jedno z ziół, które uczula bardzo często. Jeśli stosowane były kremy różnych firm i zawierały ten sam składnik to na 99% jest to uczulenie. Faktycznie, rumianek ma wiele właściwości korzystnych ale jeśli występuje alergia to lepiej go nie stosować. Podobnie częste uczulenia wywołuje populary aloes, który również słynnie z właściwości łagodzących.