//

Odżywki domowej roboty czy kupne?

  • 9 replies
  • 7737 views
*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odżywki domowej roboty czy kupne?
« dnia: Lipiec 20, 2014, 03:04:11 am »
Jakie odżywki wolicie używać? Ja kupuję głównie na rozczesywanie i co jakiś czas używam odżywki Lorys Snake Oil, ale wolę robić odżywki sama  ;D Jak dla mnie lepiej działają, bo nie potrzebują konserwantów, mają super świeże produkty i za każdym razem mogę sobie sama je komponować tak, jak wydaje mi się, że najlepiej podziałają na włosy?

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:22:14 pm »
Ja uważam, że domowe kosmetyki na bazie np. oliwy z oliwek z dodatkiem cytryny czy żółtka  świetnie się sprawdzają - i mają tę zaletę że są naturalne .....ale, niestety ... znowu w niedzielę wymiękłam i skończyło się na masce Pantene pro - V  :(  Nie jestem z siebie zadowolona ...

*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2014, 05:43:31 pm »
Jeśli chodzi o mnie to polecam i te kupne i te domowej roboty, Niestety ze mnie jest leniuszek i nie chce mi się bawić w przygotowywanie własnej roboty mimo że o niektórych słyszalam wiele dobrych opini , Więc ja z powodu lenistwa wolę stosować te kupne , Ale jeśli ktoś ma czas i ochotę to jak najbardziej proponuje wypróbowanie tych domowej roboty , np z mleka lub jajka. Dobre tez są podobno peelingi z kawy na skórę głowy. A jeśli chodzi o kupne to w tym momencie używam Arganowego szamponu i odżywki  z Eveline 8w1. I jak najbardziej wszystkim polecam :)

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 11:17:04 am »
Olejek arganowy jak widzę uwiódł wiele kobiet w różny sposób  ;) Szkoda, że jest taki drogi, ale ma wszystko ... zapach, konsystencję i tę nutę egzotyki ... dla mnie rewela   :) Chyba nigdy mi się nie znudzi ... i migdałowy jeszcze bardzo lubię ...

*

Offline Jotka

  • *
  • 14
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2014, 06:50:58 pm »
Też nie mam czasu na przygotowanie odżywek domowej roboty, więc połączyłam obie metody - do odżywki kupnej, ale o dość prostym składzie, dodaję różne domowe składniki - różne olejki, czasami żółtko czy miód... To moja ulubiona metoda - domowe modyfikowanie kupnych odżywek :)

*

Offline Juhutomy

  • *
  • 7
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2014, 05:37:25 pm »
Wolę sama robić swoje odżywki, bo przynajmniej nie ryzykuję, że złapię jakieś uczulenie na chemię. Ostatnio nieźle się sprawdza na moich włosach zwykły bardzo mocny napar z suszonych pokrzyw.

*

Offline sluggard007

  • *
  • 17
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2015, 01:42:51 am »
Myślę, że kupne odżywki mają również wiele zalet. Między innymi chronią włos przed niszczącą siłą wody. Uodparniają jego powierzchnię. Ponadto oczywiście zamykają jego łuski.
Dlatego też uważam, że warto stosować i te kupne odżywki i te własnej, domowej roboty. Takie urozmaicenie będzie bardzo sprzyjające zdrowiu naszych włosów.

*

Offline lubor

  • *
  • 4
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2015, 02:24:36 pm »
Ja polecam odżywkę z siemienia lnianego (działa nawilżająco i ładnie podkręca fale, jeśli ktoś posiada), wystarczy zagotować, przelać przez sito, nałożyć (najlepiej na 30 min) i spłukać.

*

Offline xxdarc

  • *
  • 21
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2015, 03:33:13 pm »
i to i to jest fajne :D to chyba zależy od czasu, i chęci - ja jestem leń to wolę gotowe ;D

*

Offline KAROL2005

  • **
  • 58
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Odżywki domowej roboty czy kupne?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2015, 05:53:38 pm »
Można zaparzyć pokrzywę , lipę lub skrzyp polny i przepłukać po kąpieli włosy. Też pomaga. Byleby było robione to   systematycznie   :P.