MASECZKA REGENERACYJNA

  • 4 replies
  • 5425 views
*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
MASECZKA REGENERACYJNA
« dnia: Kwiecień 07, 2014, 06:58:58 pm »
Maseczka regeneracyjna.
Składniki:trzy łyżki twarogu, łyżka pełnego mleka, 50 gram drobno posiekanej kapusty kiszonej. Wszystkie składniki dokładnie zmieszać, nałożyć na twarz i szyję, zostawić na około 20 minut. Następnie zmyć ciepłą wodą i spłukać zimną. Nie używać kremu. Maseczka do cery tłustej zanieczyszczonej o rozszerzonych porach

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MASECZKA REGENERACYJNA
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:01:38 am »
Wszystkie moje ulubione produkty spożywcze - bardzo świetna ta maska tylko przestrzec należy przed kiszoną kapustą. Wydaje mi się, że przepis oparty jest na domowej kapuście kiszonej tradycyjnie. po tym co można nabyć w sklepach nie wiadomo co się stać może z twarzą !

*

Offline wizaz

  • ****
  • 266
  • +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: MASECZKA REGENERACYJNA
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 05:44:23 pm »
Można wydedukować, że takie masaczki stosowane już były prawdopodobnie w dawnej medycynie ludowej, tzn.mogłobyć stosowane, ale nie wydaje mi się aby w tamtych czasach istniało pojęcie kosmetyki estetycznej i profilaktyki przeciwstarzeniowej ;D

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: MASECZKA REGENERACYJNA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2014, 07:31:46 pm »
Akurat - moim zdaniem to nie istniały czasy w których kobiety by się nie upiększały i to wszystkimi dostępnymi środkami. Kleopatra słynna z kąpieli w kozim mleku żyła ile to lat temu .... trudno powiedzieć ... a dzisiejsza medycyna estetyczna to usuwanie żylaków np. ciekawe czy rozstępy można usunąć ?

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: MASECZKA REGENERACYJNA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2014, 07:43:06 pm »
Też jestem ciekawa. :)