Jaskinia solna - uderzeniowa dawka minerałów i relaksu

  • 2 replies
  • 3888 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Jaskinia solna - uderzeniowa dawka minerałów i relaksu
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:10:45 am »
Zastosowania soli w celach leczniczych i rekreacyjnych w jaskiniach solnych jest takie samo jak w grotach -   sól zawiera różne mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, korzystnie wpływającego na nasze samopoczucie i działającego relaksująco.

Parująca sól jonizuje ujemnie powietrze i nasyca je biopierwiastkami, których stężenie jest kilkakrotnie większe niż nad morzem. Podobno w czasie jednego seansu organizmowi dostarczanych jest tyle mikroelementów, ile może zyskać podczas dwóch dni spędzonych nad morzem.  I to mnie właśnie w tych jaskiniach przeraża - zbyt sztuczne moim zdaniem, aby mogło być zdrowe ..... 

*

Offline malgoska

  • *
  • 42
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jaskinia solna - uderzeniowa dawka minerałów i relaksu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:48:20 pm »
Sztuczne raczej nie, jest to jakaś alternatywa dla wyjazdów na morze na które nie możemy wyjechać z jakiś tam powodów.  Do takich jaskiń nie chodzi się przecież przez cały tydzień tylko raz na jakiś czas.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jaskinia solna - uderzeniowa dawka minerałów i relaksu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2014, 06:20:54 pm »
Też mi się tak wydaje. Chyba trochę przereklamowany zamiennik. Może jest to sposób na relaks - ale wydaje mi się, że spacer po pobliskim lesie jest równie dobrym sposobem. Na pewno jest to sposób na jakiś biznes ... nie wydaje mi się jednak żeby mógł przynieść kokosy ?