//

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek

  • 5 replies
  • 5657 views
*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
« dnia: Sierpień 20, 2014, 04:15:40 pm »
 Najprostszym sposobem aby to sprawdzić jest porównanie zakupionego przez nas produktu z produktem ze znanej sieciowej drogerii, przy czym należy wziąć pod uwagę nawet najdrobniejsze detale:

- odcień i wygląd flakonu i opakowania
- wygląd atomizera
- napisy na butelce
- wygląd numeru identyfikacyjnego
- przejrzystość i kolor perfum
- wszelkie ozdoby i detale
- zapach perfum
- naklejki na flakonie

I tak jeżeli na przykład flakon ma krzywe dno, atomizer ostre krawędzie, napisy na butelce nie są dopracowane jak w oryginale a naklejki nieco różnią się lub są krzywo przyklejone do flakonu, to masz powody do niepokoju, bo prawdopodobnie kupiłeś podróbkę. Czasami jednak nie wystarczy sugerować się samym opakowaniem, bo flakon może być oryginalny a dopiero zawarte w nim perfumy okażą się podróbką. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na przejrzystość, kolor i zapach perfum. Pamiętaj, że zapach oryginalnych perfum jest szlachetny przez cały czas jego trwania, długo się rozwija i utrzymuje się na skórze czy ubraniu przez kilka dni. Ponadto warto wiedzieć, że niemożliwe jest nabycie oryginalnych perfum o pojemności 75 czy 100 ml w cenie 70 zł.

*

Offline ksiezniczka

  • Małgośka
  • ******
  • 153
  • +19/-0
  • bądź pierwsza bo cię inne dogoniom
    • Zobacz profil
    • Blog Programistyczny
  • Strona www:  blog programistyczny  (http://badaos.pl)
Odp: Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2014, 09:02:00 pm »
W tym co piszesz jest dużo racji, trzeba jednak podkreślić, że musimy brać pod uwagę miejsce zakupu perfumy. Markowe drogerie na pewno są bardziej bezpieczniejsze, niż kupowanie od przypadkowych osób spotkanych gdzieś podczas robienia codziennych zakupów. Zwróćmy też na na to uwagę a perfumy, które kupimy będą markowe i oryginalne. 

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:43:06 am »
Mnie np. od tanich perfum boli głowa - różnego rodzaju podróbki wyczuwam pierwszym węchem ....  no niestety  taka cecha sporo mnie kosztuje .... w zasadzie nie jestem jakaś pańcia, ale nie cierpię tanich perfum i podróbek tych drogich też nie cierpię ..... niestety dobre perfumy kosztują ...

*

Offline KAROL2005

  • **
  • 58
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2015, 10:29:40 am »
Po oryginalne perfumy pędzisz do sehfora ( koszt 200 złoty w zwyż) , po  wszelkiego rodzaju podróbki wszędzie indziej. Oczywiście nie mówię tu o perfumach z dystrybucji COTY - typu adidas , puma itd... bo te kupisz wszędzie od supermarketu po rosmann i inne drogerie. 100% pewność daje si tylko sehfora :-)

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2015, 10:09:57 am »
Sehfora mówicie :) Ciekawe czemu nie sprzedają na mililitry - jak ktoś lubi eksperymentować to lepiej wydać 50 zł cztery razy niż raz dwieście.  Ale co mnie uwodzi w drogich markowych perfumach - faktycznie zapach utrzymuje się długo i dodatkowo jakby się rozwija - podróbka traci nuty zapachowe w ciągu godziny - zaczyna wydzielać dziwne alkoholowo śmierdzące wonie .... szkoda gadać .....

*

Offline myszkamiki92011

  • ***
  • 149
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2015, 04:46:06 pm »
Najprostszym sposobem myślę ze jest porównanie zapachu, jak długo się utrzymuje oraz cena, obydwu perfum.