//

Pielęgnacja długich włosów

  • 9 replies
  • 7956 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Pielęgnacja długich włosów
« dnia: Lipiec 15, 2014, 09:06:53 am »
Długie włosy to dopiero jest wysiłek .... co kładziecie na końcówki ?  Co robicie, żeby włosy na całej długości były ładne, bo po farbowaniu to mój koński ogon chciałam już ściąć bo zrobiła mi się sucha mietła .... jakoś udało mi się trochę ożywić .... ale teraz znowu boję się farbować  .....

*

Offline issana

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:36:46 pm »
Może zmień farbę do włosów. Jakąś delikatniejszą, bez amoniaku. Nie ma co po kosztach jechać ;)

*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2014, 06:41:44 pm »
Długie włosy dla ich posiadaczek są powodem do dumy ale również utrapieniemwiem coś o tym :)
Są one szczególnie narażone są na uszkodzenia po suszarce, prostownicy czy lokówce, dlatego przed stosowaniem takich urządzeń ja nakładam zawsze na włosy specjalny krem lub spryskuje  je sprayem ochronnym. Ze swojego doświadczenia wiem też że długie włosy mają tendencję do plątania , to jest mój największy problem... aby tego unikać warto przeczesać włosy z odżywką pod prysznicem - przy okazji odżywka dotrze to każdego włosa. Ważne jest tez aby raz na jakiś czas wykonać w salonie regenerację przy użyciu sauny. 
Przynajmniej raz na kilka miesięcy podetnij końcówki. Jeśli są przesuszone i rozdwojone, to i tak prędzej czy później się wykruszą, więc lepiej po prostu regularnie je podcinać.
Aby włosy się nie łamały, warto zakupić odżywkę w sprayu ułatwiającą rozczesywanie oraz unikać ciasnego związywania ich gumką.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 11:30:25 am »
Wymiękła, ścięłam i wróciłam do świata istot żywych i nieobciążonych długimi włosami .... raz w życiu walczyłam o to by mieć blond i raz w życiu walczyłam by mieć długie włosy.  Krótkie to same zalety - łatwo się myje, szybko suszy, łatwo czesze i farbuje ... poza tym nic człowiekowi nie wisi za plecami.  Trudno, czasami nie nadajemy się do czegoś, nawet jeżeli to coś  u innych nas zachwyca :0 Niech się inni męczą  ;) Pozdrówki.

*

Offline Jotka

  • *
  • 14
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2014, 08:04:27 pm »
A ja dalej walczę o długie włosy i nie zamierzam się poddawać :) to moje marzenie jeszcze z dzieciństwa, kiedy zazdrościłam wszystkim dziewczynkom długich włosów, podczas gdy rodzice ciągle mi je ścinali, kiedy tylko osiągnęły długość większą niż do ramion :P rzeczywiście pielęgnacja nie jest najłatwiejsza, ale całkiem już polubiłam to dbanie o włosy, a to, że w końcu widzę jakieś efekty, jeszcze bardziej mnie do tego zachęca ;)

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2014, 09:56:57 am »
Długie włosy muszą być bardzo zadbane, błyszczące i żywe. Ostatnio nie poznałam jednej znajomej na ulicy, bo zapuściła włosy .... włos bez połysku jest okropny i u kogoś kto dawno temu  skończył 20 lat w ogóle nie zachwyca.  Dla tego wszystkie młode dziewczyny powinny nacieszyć się długimi włosami za młodu ... bo po trzydziestce to rzadko która kobieta wygląda korzystnie w długich włosach ... a po czterdziestce to już pod warunkiem że ma upięte ..... sela vie jak mawiają Francuzi ...

*

Offline luizkaa

  • *
  • 3
  • +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2014, 12:28:38 pm »
Ja regularnie robię sobie takie domowe maseczki z różnych olejków. Osobiście kupuje tylko takie ekologiczne jak np. www.bogutynmlyn.pl/olej-z-konopi (http://www.bogutynmlyn.pl/html/4678.html)


*

Offline Bajusia035

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2014, 03:18:40 pm »
Do moich długich włosów używam szamponów bez parabenów i slikonów. Do tego ziołowe odżywki albo z jantaru wcierka no i teraz też nabłyszczacz AUBREY naturalny z z olejem kameliowym i jaśminem , który wypatrzyłam na biokosmetyki24.pl i to się póki co dobrze sprawdza. Nie narzekam na wygląd włosów. 

*

Offline sluggard007

  • *
  • 17
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2015, 01:35:14 am »
Warto stosować maski do włosów oraz tak zwany jedwab (płyn w małej buteleczce).
Jedwab do włosów można kupić w Rossmannie za klika złotych. Jest mały, ale starcza naprawde na dlugo, gdyż użyć wystarcza kropli. Regeneruje suche, zniszczone włosy, również końcówki. Poza tym ma przyjemny zapach, a włosy po jego zastosowaniu stają się bardziej błyszczące. Polecam

*

Offline daria1

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja długich włosów
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:56:20 am »
Warto stosować specjalne szampony, odżywki a także maski na odżywienie naszych włosów.
Warto przyuważyć także fakt, że kiedy farbujemy, prostujemy, lokujemy nasze włosy, stają się łamliwe, zniszczone, popalone i bardzo słabe a to kończy się wypadaniem naszych włosów. Warto zajrzeć do Fryzjera, i podpytać jakie produkty można zażywać do naszych zniszczonych i łamliwych włosów oraz jak o nie dbać w inny sposób.  ;)