Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?

  • 5 replies
  • 4204 views
*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?
« dnia: Lipiec 20, 2014, 01:53:10 am »
Używacie może szamponów "dla dzieci"?
Ja nie raz, zwłaszcza interwencyjnie, gdy włosy zaczynały czuć się obciążone każdym szamponem i jednocześnie  słabe. Warto czasem zwrócić uwagę na szampony dla dzieci, bo pozbawione są SLS którego nie każde włosy tolerują. Ich jedyną wadą, jest niestety to, że często po myciu włosy są trochę szorstkie i trudne do rozczesania, i potrafią szybko się przetłuszczać, ale przy w miarę częstym myciu i używaniu lekkiej sprejowej odżywki do rozczesywania, można fajnie podnieść kondycję włosów taką 2-3 tygodniową kuracją szamponikiem bez SLS.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:04:46 pm »
Ja nie, bo takim szamponem okrutnie ciężko się myję i trzeba zużyć z pół butelki żeby umyć w końcu głowę. Silniejszego szamponu bierzesz zawsze kapkę rozcierasz w dłoniach i myjesz - z dziecięcym numer nie przejdzie ...... w sumie nie wierzę żeby to była jakaś kuracja dla włosów taki szampon ....

*

Offline issana

  • *
  • 6
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:24:19 pm »
Czasami myję włosy dziecięcym szamponem. Jest o wiele delikatniejszy od szamponów dla dorosłych. I włosy wydają się o wiele lżejsze.

*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2014, 08:57:43 pm »
Ja ogólnie nie próbowalam jeszcze, Ale jest taki szampon miceralny z Mixa Baby , Mozna kupic w rossmanie. Wygralam go ostatnio z innymi kosmetykami tej serii. i czytając opinie natknęłam się na takie że Matki myja nimi swoje włosy nie tylko dzieci i że jest dobry, Mam zamiar wypróbować

*

Offline Jotka

  • *
  • 14
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2014, 06:43:02 pm »
Ja właśnie najczęściej używam takich dziecięcych szamponów do mycia włosów - może dlatego, że nasłuchałam się dużo o szkodliwości SLS-ów  ;) Jestem bardzo zadowolona z tego typu szamponów, nie mam żadnych problemów ze skórą głowy, bez problemu zmywają wszystkie zanieczyszczenia i wcale nie trzeba używać aż tak dużych ilości przy każdym myciu, trzeba się tylko przyzwyczaić, że nie pienią się tak dobrze jak zwykłe szampony :)

*

Offline alis1998

  • ***
  • 121
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dziecięce szampony dla włosów dorosłej osoby?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2014, 11:14:35 am »
Osobiście nie stosowałam dziecięcych szamponów. Polecacie używanie takich szamponów dorosłym osobą?