//

Szampony bez SLS

  • 2 replies
  • 3060 views
*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Szampony bez SLS
« dnia: Lipiec 22, 2014, 03:02:05 pm »
Moim zdaniem to kolejna ściema i chwyt marketingowy    ... zastępują detergent SLS innym detergentem np. AlS i  robią wiele krzyku o nic .... trzeba być chemikiem, żeby pojąć tę magię ... szampon bez detergentu jednak nie jest skuteczny moim zdaniem ...

*

Offline Jotka

  • *
  • 14
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Szampony bez SLS
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2014, 06:47:08 pm »
Sama używam prawie wyłącznie szamponów bez SLS i szczerze mówiąc nie zauważyłam, żeby były "nieskuteczne". Nie miałam nigdy problemów z domyciem włosów, jedynie trzeba przyzwyczaić się, że te szampony mniej się pienią - ale skoro to jedyny minus w zamian za wyeliminowanie potencjalnie szkodliwego detergentu, to uważam, że warto  :)

*

Offline 13karrin13

  • *
  • 35
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Szampony bez SLS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2014, 11:40:05 am »
Wiele zależy od włosów. Ja jestem leniwcem, i nie nakładam po myciu włosów odżywki, czasami (raz na 2-3 mycia) prysnę odżywką bez spłukiwania.
Po szamponach bez SLS moje włosy były szorstkie i nieprzyjemne, trudne do rozczesania i na sucho i na mokro, kołtuniły się i wyglądały na takie... bez życia. Po prostu nie pasuje do nich brak SLSów. Na SLSy reagują o wiele lepiej, a nie mam ani wrażliwej skóry głowy ani osłabionych włosów, więc nie muszę unikać SLS ;)