//

Wskazówki pomocnicze podczas wizyty w perfumeriarii.

  • 3 replies
  • 3782 views
*

Offline xdklaudynkaxd

  • ***
  • 203
  • +2/-0
    • Zobacz profil
Wskazówki pomocnicze podczas wizyty w perfumeriarii.
« dnia: Sierpień 20, 2014, 04:08:36 pm »
1. Przed wyjściem na zakupy nie używaj perfum, ani zapachowych balsamów.
2. Nie wąchaj więcej niż 3-4 zapachów w tym samym czasie.
3. Jeśli wiesz jaką rodzinę zapachów najbardziej lubisz (kwiatowe, orientalne, owocowe i drzewne), poproś kogoś z obsługi sklepu by wskazał Ci odpowiednie flakony. Będzie to dla Ciebie wstępna selekcja.
4. Nie kieruj się wyglądem perfum czy reklamą. Flakon najczęściej zostaje w domu, a zapach będzie Ci towarzyszył cały dzień.
5. Nie wąchaj zatyczek ani szyjek perfum. Nie poczujesz prawdziwej woni a jedynie zapach spirytusu.
6. Nanoś zapach na nadgarstki lub zgięcia łokci.
7. Po wypróbowaniu kilku zapachów, opuść perfumeriarię i sprawdzaj zapach po godzinie, a następnie po kilku godzinach. Oceń, który zapach bazowy najbardziej Ci odpowiada i sprawdź ile czasu utrzymuje się na skórze.
8. Jeśli chcesz mieć pewność, że kompozycja jest idealna, wybierz się do perfumeriarii ponownie po kilku dniach. Możesz również poprosić o próbkę, którą zabierzesz do domu.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wskazówki pomocnicze podczas wizyty w perfumeriarii.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:52:26 am »
Z tymi próbkami, które można zabrać do domu to nie takie proste - chyba, że można sobie napryskać na wacik .... swego czasu były drogerie w których kupowało się perfumy na mililitry .... prawdziwe perfumy .... szkoda,że upadły ...

*

Offline malami83

  • *
  • 8
  • +0/-0
  • Technik usług kosmetycznych, wizażystka
    • Zobacz profil
Odp: Wskazówki pomocnicze podczas wizyty w perfumeriarii.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2014, 12:08:49 am »
Cóż to za drogerie Mirosława?? Bo chyba nie masz na myśli rozlewni Nicole lub Gardeny? Bo to nie były oryginalne  perfumy a o innych rozlewniach nie słyszałam. Swoją drogą - dziwne to, gdyż perfumy są sprowadzane w większości spoza naszego kraju wyłącznie w oryginalnych opakowaniach i nie słyszałam, żeby ktoś je rozlewal  ???
Co do próbek, niemal w każdej perfumerii otrzyma się próbkę 1 dowolnego zapachu. Wiadomo, że nie można jednorazowo otrzymać kilku próbek, co kiedyś również było praktykowane ale nadużywane przez klientów. Preferowany jest zatem sposób sprawdzania zapachów na skórze, odczekania 30min a nastenie wybrania jednego do wytestowania w domu. MOim zdaniem wystarczające.

*

Offline Miroslawa

  • *****
  • 760
  • +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wskazówki pomocnicze podczas wizyty w perfumeriarii.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2015, 08:03:53 am »
Były takie perfumerie REFAN - było to dosyć dawno temu. W sprzedaży mieli tez malutkie atomizery, które napełniali.  Moim zdaniem nie ma sposobu, żeby dobrze wybrać perfumy w perfumerii ... ja mam trochę wampiryczny sposób - testuję perfumy u znajomych i koleżanek :) W ten sposób mam lepszy pogląd na sprawę i nie muszą pół godziny spędzać w drogerii :)